توییت ظریف با جمله فرمانده کل سپاه

وزیر امور خارجه کشورمان در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: من مقابل کسانی که ایران را به رفتار تحریک‌آمیز متهم می‌کنند، از همان جمله یک فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استفاده می‌کنم که گفت: ما به‌جز در موارد دفاعی از قدرت نظامی استفاده نخواهیم کرد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: نه برجام و نه قطعنامه شورای امنیت، ایران را از کار روی موشک‌هایی که برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده‌اند؛ منع نمی‌کند. متون را بخوانید: انگلیسی ساده است، نه متون نامفهوم حقوقی.

وی افزود: ایران در ٢۵ سال گذشته به هیچ کشوری حمله نکرده است، ولی وقتی صدام ما را موشک‌باران می‌کرد و مردم ما را برای هشت سال سرمستانه قتل‌عام می‌کرد، هیچ‌کس به کمک ما نیامد.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: اگر در زمان حمله صدام به ایران دارای موشک بودیم، می‌توانست جرأت این کار را از وی بگیرد و یا حداقل حملات کور وی را به مردم غیر‌نظامی کاهش دهد.

من در مقابل کسانی که ایران را به رفتار تحریک‌آمیز متهم می‌کنند، از همان جمله یک فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استفاده می‌کنم که گفت: ما به‌جز در موارد دفاعی از قدرت نظامی استفاده نخواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *