درجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم تأکید شد؛

تولیدکنندگان به قیمت و کیفیت کالاها توجه کنند/ تأکید بر حمایت از پیام رسان‌های داخلی

یکصدوهشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم با حضور مسئولان شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، در این جلسه حجت الاسلام محمدی نژاد امام جمعه رباط کریم با تأکید بر حفظ آثار باستانی و نگاه ویژه به میراث فرهنگی، اظهار کرد: نگاه به ترمیم و مرمت آثار باستانی شهرستان رباط کریم مهم است ومیراث فرهنگی نیز توانسته در این راه اقدامات مثبتی را بردارد.

وی ادامه داد: کاروانسرای حاج کمال قدمتی۲۰۰ ساله دارد و باید نسبت به برگزاری نمایشگاه ها در این مکان توجه ویژه ای داشت چرا که حفظ آثار باستانی در اولویت است.

در ادامه سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز با تأکید بر حمایت از کالای ایرانی خاطرنشان کرد: امروز حمایت از کالاهای داخلی یک دغدغه است و باید در این باره گام برداشت.

وی تأکید کرد: لازم است تولیدکنندگان کالاهای با کیفیت و ارزان به دست مردم برسانند تا بتوان دربرابر کالای خارجی رقابت کرد.

ساداتی در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: اتحاد یک موضوع مهم در کشور است، ما سوار بر یک کشتی هستیم و باید برای آبادانی کشور تلاش کنیم.

سرگرد هادی ایلکا فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم با بیان اینکه امروز باید از پیام رسان های داخلی حمایت کرد، عنوان کرد: مسئولان باید به جای برگزاری جشنواره ها در پیام رسان های خارجی به تقویت شبکه های داخلی بپردازند.

وی تأکید کرد: باید به حمایت از تولیدکنندگان داخلی بپردازیم و در این راستا لازم است طراحان لباس های ایرانی اسلامی را شناسایی و در این باره از آن ها مشورت بگیریم.

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم یادآورشد: برگزاری نمایشگاه های لباس ایرانی اسلامی می تواند مردم را با مدل های روز این حوزه آشنا و آنها را نسبت به خرید این نوع کالاها ترغیب کند.

در بخش دیگری از این جلسه، سیدمحمد میرزمانی ابراز کرد: شهرداری رباط کریم در انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاههای رباط کریم برای شناسایی راهکارهای تقویت فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در جهت عمل به منویات رهبر معظم انقلاب آمادگی کامل دارد.

وی در خصوص نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان ” حمایت از کالای ایرانی” اظهار کرد: برای تحقق شعار سال جاری باید تولید کنندگان همه توان خود را برای افزایش کیفیت تولیداتشان بکار گیرند و همچنین مصرف کنندگان نیز باید از سویی با اعتماد به تولیدکنندگان داخلی به سمت مصرف کالاهای ایرانی حرکت کنند.

همچنین در بخشی دیگر از جلسه دکتر پریسا ایلانلو رئیس شورای اسلامی شهر  گفت: استفاده از کالای با کیفیت ایرانی در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفت و سعی بر آن است که در اجرای پروژه‌ها تا جایی که امکان دارد از تولیدات داخل استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم که یکی از اصلی‌ترین دلایل بی رونق شدن و در نهایت تعطیلی کارخانجات و صنایع داخلی عدم خرید محصولات این صنایع توسط مردم ایران است که نباید به سادگی از کنار این معضل گذر کنیم.

صابری، رییس دانشگاه پیام نور واحد پرند نیز در پایان این جلسه عنوان کرد: حمایت از کالای ایرانی امسال در دستور کار این واحد آموزشی قرار گرفته و با برنامه هایی از جمله ایجاد نمایشگاه ها و مسابقات مختلف در این راه تلاش می کنیم.

وی از ظرفیت بالای دانشگاه ها در جهت معرفی و حمایت از کالای ایرانی سخن گفت و خاطرنشان کرد: دراین باره مدیران و اساتید دانشگاه می توانند با تولیدکنندگان جلساتی داشته و آنها را درباره تولیدات باکیفیت و ارزان یاری کنند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *