تهران ۷ درجه سرد می‌شود

براساس تحلیل نقشه های پیش‌یابی، با نفوذ سامانه بارشی در استان تهران از اواخر وقت امروز تا فرداشب شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش باد در سطح استان خواهیم بود.

به گزارش رباط نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اداره کل هواشناسی استان تهران از روند کاهشی دمای هوای استان تا پایان هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: دمای هوای پایتخت در ۷۲ ساعت آینده ۷ درجه سردتر می شود.

به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، براساس تحلیل نقشه های پیش‌یابی، با نفوذ سامانه بارشی در استان تهران از اواخر وقت امروز تا فرداشب شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش باد در سطح استان خواهیم بود.

در این گزارش تصریح شده، عمده بارش ها دراین مدت در ارتفاعات و به صورت برف و باران خواهد بود که از اواخر وقت فردا (سه شنبه) با خروج این سامانه بارشی، وزش باد شدید در برخی از مناطق استان تهران به خصوص بخش های جنوبی و غربی دور از انتظار نخواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان تهران، کمینه و بیشینه دمای تهران در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه را به ترتیب (۷ و ۱۶)، (۳ و ۱۴) و ( صفر و ۱۲) درجه سانتیگراد پیش بینی کرده است.

دراین گزارش با اشاره به بارش برف و باران در سطح استان تهران به خصوص مناطق کوهستانی و ارتفاعات، توصیه شده که تمهیدات لازم در رابطه با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد، لغزندگی و مه آلود بودن جاده ها پیش بینی شود.

براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین و فیروزکوه با دمای ۱۹ و ۵- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *