تنبیه بدنی در مدرسه باز هم حادثه آفرید/آموزش و پروش فقط یک تذکر شفاهی داد!

معلم بجنوردی با ضربه زدن به سر یکی از دانش آموزان منجر به حالات ضربه مغزی در وی شد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همه ساله با آغاز سال تحصیلی خبرهای زیادی در خصوص تنبیه دانش آموزان توسط معلمان به گوش می رسد.

اگرچه قوانین آموزش و پرورش تنبیه بدنی دانش آموزان را جایز ندانسته و برای متخلفان از این قوانین مجازات هایی در نظر گرفته است، اما همچنان برخی از معلمان از این روش استفاده می کنند.

استفاده از تنبیه بدنی در روستاها به خاطر دور بودن و نبود اطلاع رسانی بیشتر رواج دارد که در ابتدای سال تحصیلی ۹۴ نیز یکی از معلمان در شهرستان بجنورد با زدن ضربه به سر دانش آموز منجر به بروز حادثه‌ای ناگوار برای دانش آموز شد.

این دانش آموز ۲ روز بعد از اصابت ضربه به سرش دچار حالت تهوع و سرگیجه شده است که با پیگیری اولیای وی و تشخیص پزشکی قانونی این علایم ناشی از ضربه معلم به سر وی بوده است.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اعتراض والدین کودک به آموزش و پرورش تنها به یک تذکر شفاهی به معلم انجامیده است؛ هرچند معلم در جواب والدین اظهار کرده است که اختیار دارم که دانش آموزان را تنبیه کنم.

خاطر نشان می شود سرگیجه و حالت تهوع از علائم اولیه ضربه سنگین به مغز و در صورت ادامه منجر به حالت های بی هوشی در فرد می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *