تمدید ۱۰ ساله تحریم ها علیه ایران، نقض آشکار برجام است/ مجلس شورای اسلامی نقض برجام را پاسخ می دهد

دکتر «هادی قوامی» گفت: مجلس شورای اسلامی به تصمیم مجلس سنای آمریکا مبنی بر تمدید ۱۰ ساله تحریم ها علیه جمهوری اسلامی واکنش خواهد داد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از راه دانا؛  نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمدید ۱۰ ساله تحریم ها علیه ایران، نقض آشکار برجام است، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مجلس شورای اسلامی بدون شک این تصمیم مجلس سنای آمریکا را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

دکتر «هادی قوامی» با اشاره به اینکه تصویب تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران برجام را زیرپای می گذارد، افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نخستین گام به برجام واکنش نشان خواهد داد که بعد از آن صحنه علنی مجلس شورای اسلامی شاهد واکنش انقلابی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه منش استکبارستیزانه ما تا همیشه ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: آمریکا تا همیشه دشمن ماست و دشمنی ما با آمریکا پایانی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا با تصویب طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم ها علیه ایران در مجلس نمایندگان، بار دیگر بدعهدی خود که مایه بی اعتمادی ایران است را به نمایش گذاشت، خاطر نشان کرد: بدون شک دولت هم باید با گام های عملیاتی مبتنی بر تصمیم های مجلس شورای اسلامی برای مقابله با نقض آشکار برجام بردارد.

وی با اشاره به نقض بندهای ۲۶ و ۲۷ برجام با تصویب طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم ها علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا، تصریح کرد: البته بیش از بقیه بخش ها، این طرح نمایندگان مجلس سنای آمریکا با بند ۲۹ برجام در تضاد است که منافات با برجام، نقش این قرارداد بین المللی است.

به گزارش سپهرآیین، پس ازتمدید قانون سنای آمریکا برای تمدید تحریم‌های ده ساله ایران موسوم به داماتو، مقامات آمریکایی تاکید کرده اند که تا سال ۲۰۲۶ هر شرکت‌ خارجی در یک سال بیش از بیست میلیون دلار در ایران سرمایه گذاری کند، مجازات می شود.

پس از تمدید قانون تحریم های ایران، سناتورجان تستر،عضو کمیته بانکداری مجلس سنا گفته است: «ما باید همچنان ایران را پاسخگو نگه داریم و این لایحه دوحزبی ،ایران را همچنان روی آتش نگه خواهد داشت چرا که آمریکا باید موضع سختی در قبال ایران داشته باشد و این قانون ابزاری دیگر در اختیار ما قرار می دهد تا مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شویم.

هم چنین به گفته «کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، همچنان از تحریم های موجود برای مقابله با رفتارهای بی ثبات کننده ایران استفاده خواهیم کرد چرا که ما هنوز ابزارهایی در دسترس داریم و به استفاده از تحریم هایی که در دسترس ما است ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد که با دیگر فعالیت های بی ثبات کننده ایران که بخشی از طرح جامع اقدام مشترک نیستند، مقابله کنیم.

با تاکید، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره تمدید مصوب داماتو، انتظار این است که اوباما قانون تمدید تحریم های ایران را امضا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *