تلاش برای ترور نتانیاهو در کنیا

گزارش‌های رسانه‌ای از تلاش برای ترور بنیامین نتانیاهو در جریان سفرش به کنیا خبر می‌دهند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، گزارش‌های رسانه‌ای از تلاش برای ترور بنیامین نتانیاهو در جریان سفرش به کنیا خبر می‌دهند.

بر اساس اطلاعات درج شده از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برنامه ریزی‌هایی برای ترور وی در جریان سفرش به کنیا صورت گرفته بود.

شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی گزارش داد که مسئولان کنیایی چند روز قبل به صورت ناگهانی به تیم امنیتی نتانیاهو اعلام کردند که باید مسیر حرکت وی را از فرودگاه به محل اقامتش در پایتخت کنیا تغییر دهند. این مسئله تنش‌ها و درگیری‌های لفظی بی سابقه‌ای میان نیروهای امنیتی کنیا و مسئولان تیم امنیتی نتانیاهو به وجود آورد.

بر اساس خبر منتشر شده در سایت الجریده، مسئولان سازمان اطلاعات کنیا اعلام کردند که توانستند یک عملیات برای انفجار خودروها در مسیر اصلی حرکت نتانیاهو را کشف کرده و با تغییر مسیر وی مانع انجام عملیات ترور شوند. در همین راستا نیروهای کنیایی دو تن را که مشکوک به مشارکت در این طرح بودند بازداشت کردند و توضیحات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.

یک منبع به نقل از یکی از اعضای تیم امنیتی نتانیاهو عنوان داشت که نیروهای امنیتی وی بعد از کشف و خنثی سازی این عملیات دچار نوعی تنش و نگرانی شدند. این در حالیست که بنیامین نتانیاهو عنوان داشت که “هیچ چیزی در مورد این عملیات ترور نمی‌دانم.”

وی تاکید کرد که هیچ طرح و نقشه‌ای در کار نبوده است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفرهای خارجی خود به شدت از سوی تیم امنیتی‌اش محافظت می‌شود چرا که تهدیدها علیه مسئولان این رژیم در سراسر جهان و تلاش برای ترور آنها افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *