امام جمعه رباط‌کریم در اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی؛

تلاشهای مدیر کتابخانه های رباط کریم ستودنی است/ مدیران پرحاشیه کنار بروند

امام جمعه رباط کریم با قدردانی از تلاشهای ریس اداره کتابخانه های رباط کریم، خاطرنشان کرد: ای کاش تمام مدیران شهرستان زن بودند چرا که آنها نسبت به دیگران متعهدتر هستند، ما مدیرانی را در سطح شهرستان دارایم که فقط حاشیه سازی می کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همت اداره کتابخانه عمومی شهرستان رباط کریم در فرهنگسرای معلم برگزار شد.

در این جشنواره، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط‌کریم با اشاره به فراسیدن عید سعید غدیراظهار کرد: عید سعید غدیر، عید اتمام و تکمیل دین است، در حقیقت این عید بزرگترین عید شیعیان به شمار می آید.

وی افزود: در این رور پیوند کفر و شرک افشاء و با صراحت از مقام ولایت دفاع شد.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به آیه سوم از سوره مائده، این آیه را خطاب به مسلمانان دانست و خاطرنشا کرد:  در این آیه شریفه اشاره شده است که ای مسلمانان امروز دین شما را کامل کردیم و به طور قطع و با توجه به روایات روایان تاریخ،  مقصود این آیه همان عید ولایت و غدیر است.

حجت الاسلام ترابی تاکید کرد: با ولایت امام علی(ع) و امامت فرزندانش دیگر دین کامل خواهد بود و به دین جدیدی نیاز نیست.

امام جمعه رباط‌کریم ابراز کرد: رمز عید بودن روز غدیر، تکمیل و اکمال دین در سایه خط ولایت است و قران کریم آیه سوم سوره مائده خشنودی خود را از این روز عزیز اعلام کرده است.

امام جمعه رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش بر جایگاه والای کتابخوانی تأکید وبیان کرد: مساله کتابخوانی و کتاب مهم است، معجزه دین اسلام با کتاب است و این به طور قطع اهمیت کتاب و کتابخوانی را می‌رساند‌.

وی ادامه داد: والدین، فرزندان خود را به سمت کتابخوانی هدایت کنند و رسانه ها نیز می توانند برای این کار کمک کنند. کتابخوانی باید چون یک احساس روزانه ترویج شود چرا که سرانه کتابخاانی در کشور دچار چالش شده است.

خطیب جمعه رباط کریم تأکید کرد که ترویج کتابخوانی یک ضرورت است و متاسفانه دچار کمبود کتابهای جدید و هم فضای کتابخانه ای هستیم.

وی ادامه داد: امکانات کتابخوانی را باید ایجاد کرد و در هیم راستا یکی از راه‌های ترویج کتابخوانی برگزاری مسابقات کتابخانه ای است.

حجت الاسلام ترابی ابراز کرد: جشنواره کتابخوان رضوی اتفاقی بزرگ است و امیدواریم بتوانیم اقدامات مطلوبی را انجام دهیم. باید دانست که صدا و سیما و نهادهای فرهنگی چه قدر در این راستا تلاش کرده‌اند؟

امام جمعه رباط کریم با قدردانی از تلاشهای ریس اداره کتابخانه های رباط کریم، خاطرنشان کرد: ای کاش تمام مدیران شهرستان زن بودند چرا که آنها نسبت به دیگران متعهدتر هستند، ما مدیرانی را در سطح شهرستان دارایم که فقط حاشیه سازی می کنند.

در ادامه سیدمهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز در این همایش، اظهار کرد: فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه و در شهرستان رباط کریم ترویج پیدا کند چرا که به پیشرفت جامعه کمک می کند.

وی ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی بسیار ایده مطلوبی است که می تواند به افزایش سطح فرهنگ جامعه و کتابخوانی کمک بسزایی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *