تعلیق عضویت «هاروِی وِینستِین» از «بافتا»

آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانی«BAFTA»، در پی انتشار گزارشی از رسوایی‌های اخلاقی هاروِی وِینستِین عضویت وی را در این آکادمی به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش رباط نیوز،چندی پیش روزنامه نیویورک تایمز در  گزارشی، جزییاتی از رفتارهای غیر اخلاقی هاروی واینستاین تهیه کننده سرشناس هالیوود در چند دهه گذشته را منتشر کرد. این گزارش بازتاب گسترده‌ای در محافل خبری – هنری به همراه داشت.بسیاری از بازیگران و چهره های مطرح هالیوود با اشاره به رفتار آزاردهنده واینستاین را یکی از رازهای قدیمی هالیوود عنوان کردند!

در روزهای گذشته هیئت مدیره «واینستاین کمپانی» نیز در واکنش به این گزارش،‌ رای به اخراج هاروی واینستاین به عنوان یکی از بنیانگذاران اصلی این استودیوی مستقل داد.

برپایه این گزارش، آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانی«BAFTA» نیز  عضویت «هاروِی وِینستِین» را به خاطر این رسوایی اخلاقی  در این آکادمی تعلیق کرد.

در بخشی از بیانیه  آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانیا آمده است:«به دنبال اخباری مبنی بر رسوایی جنسی «هاروِی وِینستِین»، آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانیا تصمیم گرفته‌ است «هاروِی وِینستِین» را از عضویت در این آکادمی معلق کند. آکادمی فیلم و هنرهای تلویزیونی بریتانیا با اینگونه رفتارها مخالف بوده و امیدواریم این اطلاعیه به طور کامل این منظور را برساند که چنین رفتاری در صنعت سینما ما کاملاً جایی ندارد.»

گفتنی است تاکنون چهره‌های سرشناس دنیای سینما از «مریل استریپ» و «جورج کلونی» گرفته تا «چارلیز ترون» «مت دیمون» «باب ایگر» رییس شرکت دیزنی، «مایکل کیتون» «مارک روفالو» «لنا دانام» «جسیکا چَستن» «بری لرسن» «بن افلک» «کیت وینسلت» «گلن کلوز» «لین منوئل میرندا» و «آنجلینا جولی» هرکدام  نسبت به این رسوایی اخلاقی واکنش نشان داده‌اند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *