تعداد قربانیان حادثه آتش‌سوزی مرکز خرید روسیه به ۶۴ نفر رسید

آخرین آمار از آتش‌سوزی در مرکز خریدی در یکی از شهرهای روسیه حاکی از آن است که ۶۴ نفر که اکثراً‌ کودکان هستند در این حادثه کشته شدند و آتش مجدداً شعله گرفته است.

به گزارش رباط نیوز، طبق آخرین آمار از آتش‌سوزی در مرکز خرید «وینتر چری» شهر «کمروف» که روز یکشنبه (دیروز) آغاز شد، ۶۴ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند که اکثر آنها را کودکان تشکیل می دهند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این خصوص گزارش کرد، اولین گزارش‌ها از آتش‌سوزی بعدازظهر روز یکشنبه (دیروز) منتشر شد، پلیس محدوده اطراف محل حادثه را مسدود کرد و عملیات خارج کردن افرادی که داخل مرکز خرید بودند را آغاز کرد.

طبق این گزارش، خدمات امور اضطراری حدود ۱۵ تیم آتش‌نشان در محل مستقر کرد و مرکز ملی مدیریت بحران اعلام کرد که بیش از ۶۶۰ نفر در مهار این آتش و عملیات نجات افرادی که به دام افتاده‌اند، مشارکت دارند.

«سرگئی یعکوفلوف» رئیس سازمان آتش‌نشانی شهر کمروف گفت که شعله‌های آتش از طریق عایق حرارتی قابل اشتعال گسترش پیدا کرده است که همین مسئله عملیات مهار آتش را با مشکل روبرو ساخته است.

دلیل رسمی این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است و البته برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که استفاده نادرست یک کودک از یک فندک سیگار یا نقص فنی سیم‌های برقموجب شروع این آتش‌سوزی شده است.

یکی از بازرسان پرونده می‌گوید که دلیل این آتش‌سوزی، غفلت از هنجارهای امنیتی بوده است و توضیح داد: «دلیل حادثه غفلت بوده است. تمامی اصول و هنجارها نوشته شده است اما شیوه برخورد ما با این هنجارهای امنیتی، دلیل فاجعه‌بار این تراژدی است که امروز شاهد آن بودیم».

کمیته تحقیقات روسیه، یک تحقیق جنایی در خصوص این پرونده آغاز کرده است و ظاهراً چهار مظنون را در این رابطه از جمله مدیر شرکت مدیریت و خدمات این مرکز خرید دستگیر کرده است.

طبق جدیدترین آمار که مورد تأیید کمیته تحقیقات روسیه قرار گرفته است، آمار قربانیان این حادثه تاکنون به ۶۴ نفر افزایش یافته است و یکی از منابع سرویس‌های اضطراری گزارش کرده است که هنوز سرنوشت ۶۹ نفر از جمله ۴۰ کودک در هاله‌ای از ابهام است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *