تعداد فوتی ها در رباط کریم به ۱۶ نفر رسید

فرماندار رباط کریم گفت:تعداد فوتی های ناشی از کرونا در شهرستان رباط کریم به ۱۶ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، نظام ملکشاهی فرماندار رباط کریم ، در خصوص عملکرد ایستگاه ایست و بازرسی در راستای ورود و خروج پلاک های غیر بومی به شهرستان با توجه به شیوع پیک پنجم وممنوعیت های تردد در تعطیلی شش روزه توسط هیئت دولت بیان کرد: با تلاش های شبانه روزی پلیس راه و راهور تحت نظارت نیروی انتظامی در اتوبان تهران- ساوه و جاده قدیم رباط کریم به ساوه، با تذکر و ارشاد، از ورود و خروج بیش از ۱۰ هزار خودروی غیربومی و بومی به استان تهران جلوگیری شد و دو هزار و ۵۰۰ خودرو در محورهای مواصلاتی مشمول جریمه شدند.

مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به توزیع کمک های مومنانه در بین جامعه هدف عنوان کرد: به مناسبت دهه ولایت و امامت بیش از ۴۵هزار بسته معیشتی و کمک مومنانه تهیه و تعدادی بین جامعه هدف، افراد آسیب پذیر از ویروس کرونا و کم بضاعت  توزیع شده و کماکان مابقی آن تا پایان عید غدیر به نیازمندان اهدا خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان در خصوص افزایش آمار فوتی و بستری اشخاص مبتلا به ویروس کرونا با انجام تست pcr مثبت اظهار کرد: کماکان شهرستان با اوضاع ناخوشایندی از حیث ویروس کرونا درگیر است و شاهد افزایش کمامان رشد ۲۰ درصدی در شهرستان نسبت به هفته گذشته هستی که ۳۰ درصد مراجعه کنندگان برای درمان از شهرستان های هم جوار به دیار کریمان گسیل شده اند. هم چنین در مقوله بستری، ۶۱ نفر از ۱۹۴ مهمان هستند. در بخش نمونه مثبت pcr نیز متاسفانه شاهد رشد ۳۰ درصدی مراجعه کنندگان بوده ایم که جهت فراهم بودن تخت برای بیماران بدحال و بیماران خاص، روزانه ۴۰ نفر به صورت سرپایی درمان و به منازل خود باز می گردند.

ملکشاهی درباره تعداد افراد واکسینه شده در شهرستان نیز افزود: تاکنون بیش از ۱۷ هزار دوز واکسن در بین جامعه هدف مشخص شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و بیماران خاص تزریق شده و از تعداد مذکور ۶۰۰ نفر از عوامل اجرایی انتخابات واکسینه شده اند که تا پانزدهم ماه جاری واکسینه شدن اعضای معرفی شده از سوی ستاد انتخابات شهرستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.