تشرف بانوی مجارستانی به دین اسلام در حرم امام‌رضا(ع)

همزمان با نخستین روز از سال ۱۳۹۷، بانوی مجارستانی با حضور در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین مسلمان شد.

به گزارش رباط نبوز به نقل از آستان نیوز، همزمان با آغاز سال نو و بهار طبیعت، آندرآ ایبوپا مارشن بانوی مسیحی با حضور در بارگاه منور رضوی از دین مسیحیت به اسلامگروید و مذهب تشیع را برگزید.

او در رابطه با این اقدام خود گفت: در یک خانواده مسیحی پروتستان که گرایشات مذهبی در آن بسیار قوی بود به دنیا آمده‌ام و از ابتدای نوجوانی سؤالات فراوانی در رابطه با دین مسیحیت داشتم که پاسخی برای آنان نمی‌یافتم و همین امر موجب شد تا نسبت به این دین سرخورده شوم.

مارشن ادامه داد: باتوجه به اینکه خانواده‌ من یکی از صاحبنفوذان کلیسا بودند و رفتار من مغایر ارزش‌های مسیحیت بود رفته رفته از جانب آنان طرد شدم و همین امر موجب شد تا به ترکیه سفر کنم.

او افزود: ۸ سال به صورت مخفیانه در رابطه با اسلام تحقیق و مطالعه کردم و مقدمه آشنایی من با اسلام، یکی از مساجد مسلمانان و انجام کارهای فرهنگی در آنجا بود.

این بانوی تازه مسلمان بیان کرد: کتاب‌های بسیاری مطالعه کردم و پاسخ آن را در دین اسلام یافتم، همچنین، برای آشنایی بیشتر با اسلام، زبان ترکی استانبولی را فرا گرفتم و ارتباطم را با مسلمانان بیشتر کردم.

مارشن، واقعه عاشورا و حوادث کربلا را نقطه آغازی برای جذب به مذهب تشیع عنوان کرد و گفت: مظلومیت حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) موجب شد تا محب اهل بیت(ع) شوم و به این مذهب گرایش پیدا کنم.

او اظهار کرد: سختی فراوانی در این مسیر کشیدم و اسلام ارزش آن را داشت، گرچه از خانواده طرد شده‌ام، ولی پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) جزئی از خانواده من هستند و من آنها را نزدیک‌تر از خانواده خودم احساس می‌کنم.

این بانوی مجاری گفت: برای ارتباط با حضرت رضا(ع) قبل از سفر به مشهد مقدس سریالی درباره زندگی علی بن موسی الرضا(ع) را دیدم تا بیشتر نسبت به ایشان شناخت پیدا کنم.

وی افزود: آرزو دارم تا بتوانم بیشتر در مورد اهل بیت(ع) و حضرت رضا(ع) شناخت پیدا کنم و آنها الگو و پیشوا خود در زندگی قرار دهم و اعتقاداتم قوی‌تر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *