تشدید اجرای گشت های شبانه در شهرستان رباط کریم در پی افزایش آلودگی هوا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رباط کریم از اجرای گشت های شبانه پی در پی در شهرستان رباط کریم در روز های افزایش آلودگی هوا خبر داد

به گزارش رباط نیوز، علیرضا عطائی با اعلام این خبرگفت : کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان رباط کریم  در محور اتوبان تهران – قم و نیز  میدان امام – جاده قدیم به طرف فرودگاه امام (ره) و در محدوده شهرک های صنعتی اقدام به انجام عملیات گشت و پایش در ساعات پایانی شب نمودند.
وی افزود : انجام این گشت ها  با هدف جلوگیری از ضایعات سوزیهاو فعالیت غیر مجاز و آلاینده واحدهایی چون ریخته گری ، ذوب و تغلیظ قیر و . . . که به روند افزایش آلودگی هوا سرعت می بخشد در راس پایش ها قرار گرفته است.
عطائی خاطرنشان کرد : با توجه به وضعیت جوی ، غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوای استان همزمان با کوتاه شدن روزها و برودت هوا تشدید می یابد از این رو انجام گشت های شبانه توسط نیروهای اداره رباط کریم با  جدیت بیشتری از دیگر فصول سال انجام می گیرد .
وی در پایان افزود : مامورین و کارشناسان محیط زیست در  انجام گشت های شبانه معمولا با ضایعات سوزی ها و بعضا آتشسوزی های حجیم مواجه می شوند که اطفاء حریق و محار آتش نیازمند یاری نیرو های زحمتکش آتش نشانی بوده و همکاری و مشارکت کلیه شهروندان و صاحبان صنعت را می طلبد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *