تزریق ۷۵۰۰ دوز واکسن کرونا در شهرستان رباط کریم

فرماندار رباط کریم از ۱۰۰ درصد واکسینه شدن افراد بالای ۷۰ سال در شهرستان رباط کریم خبر داد و گفت: افراد جا مانده از واکسن کرونا به پایگاه های مشخص شده در شهرستان مراجعه نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز،نظام ملکشاهی در شانزدهمین جلسه ستاد ستاد مدیریت ویروس کووید ۱۹ شهرستان رباط کریم که مشترک با چهارمین جلسه واکسیناسیون در سالن حوزه فرماندار به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به بالا رفتن آمار فوتی ها و بستری ها بیان کرد: با توجه به تعطیلات گذشته، عادی انگاری و رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان، و مراجعه بیماران شهرستان های مجاور، تعداد فغوتی ها و بستری نسبت به هفته گذشته با تغییر روبرو بوده است.

نماینده عالی دولت در خصوص نمونه های مثبت تست pcr در بیمارستان و مراکز ۱۶ ساعته و تعداد رهگیری اطرافیان عنوان کرد: در هفته گذشته ۱۴۶ نفر مراجعه کننده با تست مثبت داشتیم که در دهم الی ۱۷ خرداد این عدد به ۱۴۴ نفر رسیده است. در خصوص تعدا رهگیری اطرافیان نیز به دلیل تعطیلات از تعداد یک نفر مبتلا به ویروس کرونا و پایش هفت نفر اطرافیان در هفته جاری با کاهش غربالگری به نمونه گیری پنج نفر رسیدیم. کما این که مصوب پیگیری افراد رهگیری شده اشخاص مبتلا به کرونا ویروس به ازای هر نفر، چهار نفر است.

وی درباره گشت های مشترک ستاد مدیریت کرونا اظهار کرد:  از تعداد ۴۲۲ واحد متعلق به اماکن، مراکز و صنایع بازدید شده، ۲۸ مورد اخطار، ۱۲۱ مورد تذکر شفاهی دریافت نمودند و ۴ عدد پلمپ گزارش شده و ۱۸ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند و به ۸۱۱ نفر آموزش های لازم در خصوص پیشگیری و مراقبت از ویروس کرونا داده شد.

مقام عالی دولت در خصوص تعداد واکسیناسیون عمومی طبق ابلاغیه ستاد مدیریت کرونا افراد در شهرستان گفت: تاکنون هفت هزار و ۴۲۰ نفردر شهرستان واکسینه شده اند و تزریق اشخاص بالای ۷۰ سال نیز به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده اما اگر شخصی هنوز واکسن براساس رده های سنی اعلام شده دریافت نکرده می توانند به مراکز فعال تزریق واکسن مراجعه کند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.