معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم:

ترمیم سرعتگیرهای رباط کریم برای حفظ جان عابران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم گفت: به منظور تنظیم سقف سرعت در معابر شهری و بهبود وضعیت ترافیکی شهر و ایمن سازی عبور عابران پیاده در سطح شهر اقدام به ترمیم نواقص سرعتگیرهای های سطح شهر شد .

ناصر رجبیان،معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، اظهار کرد: به منظور تنظیم سقف سرعت در معابر شهری و بهبود وضعیت ترافیکی شهر و ایمن سازی عبور عابران پیاده در سطح شهر اقدام به ترمیم نواقص سرعتگیرهای های سطح شهر شد .

وی ادامه داد : این اقدام با هدف جلوگیری از سرعت غیر محاز و بروز حادثه برای شهروندان پیاده پس از مطرح شدن نقاط حادثه ساز شهر در شورای ترافیک شهر رباط کریم و جانمایی سرعت گیر ها اقدام به نصب آن ها می شود .

رجبیان به مفاد قانونی تنظیم سرعت در شهر ها اشاره کرد و گفت : براساس مفادی از آیین نامه راهنمایی ورانندگی،رانندگان مجاز هستند با حداقل وحداکثرسرعت تعیین شده مندرج درماده ۱۲۶ در راهها عبوروتردد نمایند مگر در راهها ومناطقی که میزان سرعت بوسیله تابلو و یا دیگرعلائم رانندگی معیین ومشخص شده باشد.

وی افزود :همچنین برابرماده ۳ قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی مسئولین زیربط درشهرها درشهرداریها ودر جاده ها یعنی خارج از شهرها به توسط وزارت راه وترابری ، می بایست با هماهنگی راهنمایی ورانندگی وپلیس راه موضوع نصب تابلوهای شروع و پایان منطقه محدودیت سرعت را در تمامی شبکه معابر عمومی از قبیل بزرگراهها،خیابانهای شریانی اصلی،وشریانی فرعی بویژه ورودی به بزرگراهها وسایر محدوده های کنترل سرعت را بعنوان یک اقدام مهم وضروری در اولویت کاری قراردهند تا بدینوسیله از تضییع حقوق شهروندان در حوزه مهندسی ترافیک جلوگیری شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم تصریح کرد: سرعتگیرسازه ای است که در سطح معابر شهر باعث تنظیم سرعت خودروها و همچنین عبور ایمن عابران پیاده می شود و می‌تواند از بسیاری از حوادث ترافیکی پیشگیری کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تعیین مکان و جانمایی این سازه ها توسط نرم افزار های مدیریت شهری و با نظر کارگروه ترافیک شهر انجام می‌شود ، خاطرنشان کرد : با توجه به احساس نیاز همچنین مصوبات شورای ترافیک تلاش می گردد تا اصلاحات ترافیکی مناسبی برای جلوگیری از خطر و آسیب رسانی در سطح معابر شهر انجام پذیرد .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *