ترسناک‌ترین مصدومیت‌های المپیک!

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر، لطفاً بر روی عکس کلیک کنید آندرانیک کاراپتیان، وزنه‌بردار ارمنستانی در دومین تلاش خود در حرکت یک‌ضرب برای برداشتن وزنه ۱۹۵ کیلوگرم دچار حادثه شد و آرنج دست چپ وی برگشت که صحنه‌ای کاملا دلخراش را ایجاد کرد. سپس وی فریادی بلند کشید که باعث شد پزشک‌ها و مربیان […]

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر، لطفاً بر روی عکس کلیک کنید
 آندرانیک کاراپتیان، وزنه‌بردار ارمنستانی در دومین تلاش خود در حرکت یک‌ضرب برای برداشتن وزنه 195 کیلوگرم دچار حادثه شد و آرنج دست چپ وی برگشت که صحنه‌ای کاملا دلخراش را ایجاد کرد. سپس وی فریادی بلند کشید که باعث شد پزشک‌ها و مربیان به کمکش بشتابند. این مصدومیت سبب شد تا دست وی از رسیدن به مدال کوتاه بماند.

آندرانیک کاراپتیان، وزنه‌بردار ارمنستانی در دومین تلاش خود در حرکت یک‌ضرب برای برداشتن وزنه ۱۹۵ کیلوگرم دچار حادثه شد و آرنج دست چپ وی برگشت که صحنه‌ای کاملا دلخراش را ایجاد کرد. سپس وی فریادی بلند کشید که باعث شد پزشک‌ها و مربیان به کمکش بشتابند. این مصدومیت سبب شد تا دست وی از رسیدن به مدال کوتاه بماند.
قرار بود این ورزشکار 17 ساله در المپیک تاریخ‌ساز شود، اما یک مصدومیت بسیار خطرناک مانع از صعود این ژیمناست به مرحله بعد شد. دونی بدون هیچ مشکلی از مانع عبور کرد، اما در ادامه تصمیم گرفت یک پشتک بزند که ناقص ماند! همین بی‌احتیاطی موجب شد تا او روی سر و گردنش فرود بیاید. خوشبختانه آسیب جدی به او در این حادثه وارد نشد.

قرار بود این ورزشکار ۱۷ ساله در المپیک تاریخ‌ساز شود، اما یک مصدومیت بسیار خطرناک مانع از صعود این ژیمناست به مرحله بعد شد. دونی بدون هیچ مشکلی از مانع عبور کرد، اما در ادامه تصمیم گرفت یک پشتک بزند که ناقص ماند! همین بی‌احتیاطی موجب شد تا او روی سر و گردنش فرود بیاید. خوشبختانه آسیب جدی به او در این حادثه وارد نشد.
این دوچرخه‌سوار استرالیایی هنگام تمرین سه روز پیش از مسابقه در پیست دوچرخه‌سواری زمین خورد و به شدت آسیب دید و به سرعت به بیمارستان انتقال یافت. این حادثه برای چهار نفر از تیم پنج نفره‌ آن‌ها رخ داد و فقط آنت ادمونسون در تیم بدون مصدومیت باقی بماند. همین مصدومیت باعث شد تا ملیسا هاسکینز 25 ساله برای همیشه از این ورزش خداحافظی کند.

این دوچرخه‌سوار استرالیایی هنگام تمرین سه روز پیش از مسابقه در پیست دوچرخه‌سواری زمین خورد و به شدت آسیب دید و به سرعت به بیمارستان انتقال یافت. این حادثه برای چهار نفر از تیم پنج نفره‌ آن‌ها رخ داد و فقط آنت ادمونسون در تیم بدون مصدومیت باقی بماند. همین مصدومیت باعث شد تا ملیسا هاسکینز ۲۵ ساله برای همیشه از این ورزش خداحافظی کند.
تی جینگ یی بدمینتون باز مالزیایی با وجود درد شدید تا آخر بازی ادامه داد. وی بسیار آماده به ریو آمده بود و قصد داشت یکی از بهترین نتیجه‌ها را در فینال این المپیک ثبت کند به دلیل آسیب‌دیدگی ماهیچه ساق پا در اواسط بازی خود در برابر آکانه یاماگوچی ژاپن شکست خورد. او زمانی که  17 بر 15 از حریف خود پیش بود به دلیل احساس درد دیگر نتوانست حرکت کند و درخواست مراقبت‌های پزشکی کرد.آسیب‌دیدگی او به حدی بود که عکس‌العمل این ورزشکار مانند کسی بود که به بدنش گلوله شلیک شده و به یکباره به زمین می‌افتد اما با این حال با کمک پزشکان تصمیم گرفت راند دوم را به هر نحوی و با درد و سختی به پایان برساند. جینگ یی با ابزار ناراحتی نسبت به اتفاقی که در این المپیک برای او افتاده گفت: ممکن است به خاطر این آسیب دیدگی بازی‌های المپیک 2020 توکیو را از دست دهم البته تا المپیک بعدی چهار سال زمان باقی مانده و فعلا باید تا مدتی استراحت کنم.

تی جینگ یی بدمینتون باز مالزیایی با وجود درد شدید تا آخر بازی ادامه داد. وی بسیار آماده به ریو آمده بود و قصد داشت یکی از بهترین نتیجه‌ها را در فینال این المپیک ثبت کند به دلیل آسیب‌دیدگی ماهیچه ساق پا در اواسط بازی خود در برابر آکانه یاماگوچی ژاپن شکست خورد. او زمانی که ۱۷ بر ۱۵ از حریف خود پیش بود به دلیل احساس درد دیگر نتوانست حرکت کند و درخواست مراقبت‌های پزشکی کرد. آسیب‌دیدگی او به حدی بود که عکس‌العمل این ورزشکار مانند کسی بود که به بدنش گلوله شلیک شده و به یکباره به زمین می‌افتد اما با این حال با کمک پزشکان تصمیم گرفت راند دوم را به هر نحوی و با درد و سختی به پایان برساند. جینگ یی با ابزار ناراحتی نسبت به اتفاقی که در این المپیک برای او افتاده گفت: ممکن است به خاطر این آسیب دیدگی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست دهم البته تا المپیک بعدی چهار سال زمان باقی مانده و فعلا باید تا مدتی استراحت کنم.
آدلینا کورنیسون، سوارکاری که رویاهای المپیک خود را به خاطر اسبش از دست داد. این اسب‌سوار هلندی به علت بیماری

آدلینا کورنیسون، سوارکاری که رویاهای المپیک خود را به خاطر اسبش از دست داد. این اسب‌سوار هلندی به علت بیماری “پرزیوال” اسب زیبایش نتوانست در مسابقه شرکت کند. او گفت: «در حال بازرسی بدن پریزوال متوجه شدم سمت راست سرش متورم شده و تب دارد با نگاه به مکان استراحتش نشانه‌های لگدهای او به خاطر درد شدید بر روی دیوار مشخص بود.» در بررسی‌های تیم دامپزشکی مشخص شد که پرزیوال را یک حشره سمی مورد حمله قرار داده پس از معالجه هنگامی که درجه حرارت بدن اسب کاهش پیدا کرده و تورم سرش فروکش کرده بود از فکش تصویربرداری اشعه ایکس انجام شد و دامپزشکان اجازه دادند تا تحت نظر آن‌ها به میدان مسابقه بازگردد اما این سوارکار تصمیم گرفت برای مراقبت از اسب خود رویاهای مدال گرفتنش را کنار بگذارد. این سوارکار اظهار کرد: پرزیوال دوست من است و به عنوان یک دوست تمام طول عمر خود را برای موفقیت من تلاش کرده و در نظر نگرفتن این موضوع به خاطر برد در مسابقه سزاوار نیست.
دوچرخه‌سوار هلندی آنمیک فان فلوتن هنگام رکاب زدن در مسابقه جاده زنان  کنترل خود را از دست داد و فرود ناشیانه‌ای بر روی زمین داشت. فان فلوتن به شدت بر روی زمین پرتاب و در اثر این سقوط وحشتناک ستون فقرات او از سه نقطه دچار شکستگی شد. چند روز بعد وی به طرفداران خود که نگران حال وی شده بودند خبر داد که روند آسیب‌دیدگی‌اش رو به بهبودی است.

دوچرخه‌سوار هلندی آنمیک فان فلوتن هنگام رکاب زدن در مسابقه جاده زنان کنترل خود را از دست داد و فرود ناشیانه‌ای بر روی زمین داشت. فان فلوتن به شدت بر روی زمین پرتاب و در اثر این سقوط وحشتناک ستون فقرات او از سه نقطه دچار شکستگی شد. چند روز بعد وی به طرفداران خود که نگران حال وی شده بودند خبر داد که روند آسیب‌دیدگی‌اش رو به بهبودی است.
دوچرخه‌سوار ایتالیایی که رویای مدال‌آوری در المپیک داشت به خاطر شکستگی ترقوه رویاهاش نقش بر آب شد. وینچنزو نیبالی یکی از دوچرخه‌سوار المپیک با سقوط وحشتناک از روی دوچرخه دچار آسیب دیدگی و ترقوه او در طول مسابقه جاده مردان دچار شکستگی شد. در این مسابقه دوچرخه‌سوارهای زیادی مصدوم شدند و سرجیو هنائوا کلمبیایی نیز سقوط کرد، لگنش شکست و قفسه سینه‌اش متورم شد. نیبالی برای جراحی به ایتالیا بازگشت و بسیاری بر این باور هستند جاده‌های ریو مقصر اصلی مصدومیت زیاد دوچرخه‌سواران در این دوره المپیک است.کریس بردمن، کارشناس دوچرخه‌سواری و دوچرخه‌سوار سابق المپیکی گفت: من از لحاظ فنی جاده‌ها را بررسی کردم دوچرخه‌سواری در جاده‌های ریو بسیار خطرناک است. من مطمئن بودم اگر کسی از دوچرخه‌اش سقوط کند به احتمال زیاد دچار آسیب دیدگی می‌شود.

دوچرخه‌سوار ایتالیایی که رویای مدال‌آوری در المپیک داشت به خاطر شکستگی ترقوه رویاهاش نقش بر آب شد. وینچنزو نیبالی یکی از دوچرخه‌سوار المپیک با سقوط وحشتناک از روی دوچرخه دچار آسیب دیدگی و ترقوه او در طول مسابقه جاده مردان دچار شکستگی شد. در این مسابقه دوچرخه‌سوارهای زیادی مصدوم شدند و سرجیو هنائوا کلمبیایی نیز سقوط کرد، لگنش شکست و قفسه سینه‌اش متورم شد. نیبالی برای جراحی به ایتالیا بازگشت و بسیاری بر این باور هستند جاده‌های ریو مقصر اصلی مصدومیت زیاد دوچرخه‌سواران در این دوره المپیک است. کریس بردمن، کارشناس دوچرخه‌سواری و دوچرخه‌سوار سابق المپیکی گفت: من از لحاظ فنی جاده‌ها را بررسی کردم دوچرخه‌سواری در جاده‌های ریو بسیار خطرناک است. من مطمئن بودم اگر کسی از دوچرخه‌اش سقوط کند به احتمال زیاد دچار آسیب دیدگی می‌شود.
صدای خرد شدن پای سمیر آیت سعید را حتی بینندگان تلویزیونی شنیدند. شاید یکی از دلخراش‌ترین صحنه‌های تاریخ المپیک شکستگی پای سمیر آیت در پرش با نیزه است شکستگی او به حدی وحشتناک بود که صدای خرد شدن استخوان‌های درشت نی و نازک‌نی او را بینندگان تلویزیونی شنیدند همچنین زمان انتقال او به آمبولانس برانکارد او را به زمین انداخته شد.

صدای خرد شدن پای سمیر آیت سعید را حتی بینندگان تلویزیونی شنیدند. شاید یکی از دلخراش‌ترین صحنه‌های تاریخ المپیک شکستگی پای سمیر آیت در پرش با نیزه است شکستگی او به حدی وحشتناک بود که صدای خرد شدن استخوان‌های درشت نی و نازک‌نی او را بینندگان تلویزیونی شنیدند همچنین زمان انتقال او به آمبولانس برانکارد او را به زمین انداخته شد.
رابی ساندرسون بریتانیایی، مربی تیم درساژ آلمان در مراسم اهدای مدال تیمش مجروح شد . در مراسم اهدای مدال ساندرسون با سونکه روتنبرگ و اسب 9 ساله‌اش کاسمو در رژه شرکت داشت در هنگام مراسم پای اسب به پیشانی ساندرسون برخورد کرد و سر او با این ضربه خونی و به بیمارستان منتقل شد.

رابی ساندرسون بریتانیایی، مربی تیم درساژ آلمان در مراسم اهدای مدال تیمش مجروح شد . در مراسم اهدای مدال ساندرسون با سونکه روتنبرگ و اسب ۹ ساله‌اش کاسمو در رژه شرکت داشت در هنگام مراسم پای اسب به پیشانی ساندرسون برخورد کرد و سر او با این ضربه خونی و به بیمارستان منتقل شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *