مشکلات آنتن دهی شبکه های دیجیتالی در پرند زیر ذره بین خبرنگاران

تراژدی غمناک مردم پرند در قبال تلویزیون/ وقتی که برخی‌ها خود را به خواب زده‌اند!

مهدی امیری ـ قطع، اختلال و آنتن‌دهی ضعیف شبکه‌های رادیو و تلویزیون از طریق شبکه دیجیتال گلایه‌های این روزهای شهروندان پرند است که بازار داغی پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز،مهدی امیری ـ قطع، اختلال و آنتن‌دهی ضعیف شبکه‌های رادیو و تلویزیون از طریق شبکه دیجیتال گلایه‌های این روزهای شهروندان پرند است که بازار داغی پیدا کرده است.

اختلال و عدم دریافت شبکه های دیجتتال تلویزیون در شهر پرند به موضوعی تبدیل شده که دیگر صدای شهروندان این شهر نه چندان قدیمی را درهم آورده است.

پرند شهری است که با دارا بودن بیش از ۱۰۰هزار واحد مسکن مهر، روزهایی رویای پایتخت مسکن مهر ایران را در سر داشت، هر چند دولت یازدهم و دوازدهم به بهانه های میراث ماندگاردولت پیشین گامی برای این پروژه بزرگ برنداشتند اما تا حدودی شرکت عمران این شهر توانست به مطالبات مردمی مهرنشینان این پروژه بزرگ احترام بگذارد.

پروژه بزرگ مسکن مهر حالا تبدیل به یک فرزند ناخوانده ای شده که گویا گرد فراموشی بر مطالبات ساکنان آن نشسته و این روزها کسی او را به عنوان بزرگ خاندان مسکن مهر قبول ندارد.

یکی از چندین مطالبه اصلی و اساسی مردمان این دیار نه چندان مورد موهبت مسئولان، توجه به ساختار شبکه های تلویزیونی است، ساختاری که می تواند تنها سرگرمی این روزهای فرزندان این ساکنان در فازهای دور از شهر پرند باشد.

مردم این شهر اغلب با مشکل بزرگی به نام عدم دریافت شبکه های رادیویی و تلویزیونی دیجیتال صدا و سیما مواجه هستند، مشکلی که تقریبا از سال ۹۱ با آن دست و پنجه نرم می کنند.

نامه تند امام جمعه پرند به صدا و سیما

در بین سالهای ۹۱ تا ۹۵ مشکل تا آنجا پیش رفت که حتی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه نیز مطرح شد، حجت الاسلام خدیری امام جمعه پیشین این شهر تازه تأسیس در نامه ای به معاونت سیما، خواستار رفع این مشکل بزرگ مردم پرند شد، در این نامه حجت الاسلام خدیری به علی دارابی تذکر داده بود که: “شهر جدید پرنداگر چه به عنوان پایتخت مسکن مهر نامگذاری شده و جمعیت آن نیز رو به افزایش است،متاسفانه از فرستنده تلویزیونی مناسبی برخوردار نبوده و با قطع مکرر برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران مواجه است که این انقطاع و عدم امکان دریافت تعدادی ازشبکه های سیما ، بستر مناسبی را برای نصب گسترده دیش های ماهواره ای( که نقض صریح قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تلقی می شود) فراهم ساخته است در واقع این امر به تدریج موجب دگرگونی چهره شهر خواهد شد که در این زمینه تقاضا می شود که مسئولان مربوطه اقدامات لازم را در نشر و ترویج فرهنگ قرآن و اسلام انجام دهند.

صدا و سیما تعیین تکلیف کند

حتی در دی ماه سال ۹۵ نیز سعید بیات فرماندار پیشین شهرستان رباط کریم نیز با ابراز گلایه از صدا و سیما خواستار تعیین تکلیف مردم پرند دراین باره شد، او بر حل مشکلات این شهر تأکید و خاطرنشان کرد: فقدان آنتن دهی  تلویزیون جمهوری اسلامی در پرند  شهری که در ۳۰ کیلومتری تهران بزرگ است منجر به گرایش مردم  به استفاده از ماهواره گشته و این امر باید از سوی مسئولان مورد توجه قرارگیرد.

حالا پس دو سال وبی توجهی صدا و سیما به این امر، بار دیگر مردم اعتراضاتشان را نسبت به این بی توجهی ابراز کردند، شهروندان طی تماسی تلفنی با خبرنگار رباط نیوز ضمن اظهار گلایه، خواستار حل مشکل عدم آنتن دهی شبکه دیجیتال شهر پرند شدند.

تلاش پرندی‌ها برای دریافت شبکه های دیجیتال

یکی از شهروندان در این باره می گوید: منزل بنده در فاز ۲ خیابان بهاران قرار دارد.حدودا ۱۰ روزاست که کانالهای تلویزیون شبکه های داخلی دستگاههای دیجیتال معمولی که با آنتن رومیزی کار می کنند دچار قطعی کامل یا قطعی در طول روز شده است، ابتدای امر به نظر می آمد که این قطعی ها به خاطر باد و طوفان است که در خصوص رفع آن اقدام گردید اما با تنظیم چندباره و بی حاصل متوجه شدم که ایراد از دستگاه یا آنتن نیست و با پرس و جو متوجه شدم ظاهرا قطع و وصل شدنهای پیاپی وجود دارد.

این شهروند همچین افزود: از مسولین محترم تقاضا دارم برای رفع مشکل هر چه سریعتر اقدامی عاجل بفرمایند در غیر اینصورت بنده و امثال بنده ناچاریم جهت گرفتن کانالهای تلویزیون جمهوری اسلامی از ماهواره استفاده نماییم.

یک شهروند دیگر که ساکن فاز ۳ شهر جدید پرند است، مشکلات را این گونه بیان می کند: ما ساکن فاز۳ هستیم؛مشکل آنتن دیجیتال و پریدن شبکه های داخلی بسیار آزار دهنده است. حدود دوهفته است که نیمی از روز شبکه ها بدون سیگنال هستند و قطع و وصلی مکرر دارند.

منتظر پاسخ وزیرارتباطات هستیم

اما خبرنگار ما برای بررسی آخرین نتایج نامه نگاری ها درخصوص حل مشکلات آنتن دهی شبکه های تلویزیونی به سراغ نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس رفت، حجت الاسلام حسن نوروزی در خصوص آخرین پیگیری ها اظهار کرد: مردم فاز ۶ شهر پرند عموما درگیر عدم دریافت سیگنال شبکه های داخلی هستند که در این باره با صدا و سیما و همچنین وزیر ارتباطات نامه نگاری هایی شده و منتظریم تا پاسخ آن را دریافت کنیم.

سیدمهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز در این باره خاطرنشان کرد: مصوباتی را داشته ایم و با تلاش متولیان امر این مشکل شهر جدید پرند به زودی حل خواهد شد.

اختصاص زمین به صدا و سیما در فاز۳

همچنین محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند نیز با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص تنظیم آنتن دهی شبکه های دیجیتال در شهر پرند ابراز کرد: کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استانداری تهران باید نسبت به این موضوع نظر دهد،اما ما زمینی را برای این امر در شهر پرند اختصاص داده ایم که در ضلع شمالی فاز ۳قرار دارد.

با این تفاصیل باید دید صدا و سیما در قبال شهر پرند و جمعیت آینده آن چه عملکردی خواهد داشت؟ آیا این نهاد می تواند پاسخگوی مطالبات نه چندان بالای مردم شهر باشد؟

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *