تخلیه سیلاب آق‌قلا طی ۷۲ ساعت آینده

وزیر کشور گفت: اولویت نخست ما در مدیریت بحران، تخلیه آب منطقه آق‌قلا و گمیشان است و باید ظرف ۷۲ ساعت آینده مشکل آبگرفتگی مرتفع شود.

به گزارش رباط نیوز، عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر امروز در حاشیه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران گمیشان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اولویت نخست ما در مدیریت بحران، تخلیه آب منطقه آق‌قلا و گمیشان است و در حال حاضر نیز امکانات نظامی ارتش، سپاه و سایر تجهیزات و ماشین‌آلات به این امر اختصاص یافته و باید ظرف ۷۲ ساعت آینده مشکل آبگرفتگی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه مردم نگرانی از بابت خسارت نداشته باشند، بیان کرد: دولت موظف به برآورد و پرداخت خسارت است و به مردم این اطمینان را می دهیم که خسارات وارده به آنها بصورت واقع بینانه پرداخت خواهد شد و کمیته‌ای نیز برای برآورد خسارات تشکیل شده و ظرف ۱۰ روز آینده خسارات وارده ارزیابی می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: متاسفأنه عده‌ای در این وضعیت که خانه‌های مردم زیر آب است دست به عقده‌گشایی سیاسی زده و بحران موجود را به مثابه صندوق رأی می‌بینند.

رحمانی‌فضلی در پایان با بیان اینکه مردم در مشقت و سختی هستند و دستگاه‌های اجرایی نیز برای حل مشکلات سیل‌زدگان تلاش می‌کنند، تأکید کرد: باید مردم را به آرامش دعوت کنیم تا روند امداد رسانی و پشتیبانی تسهیل شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *