در نشست بررسی مشکلات کانال محمدیه مطرح شد؛

تخلف درباره کانال محمدیه را نمی‌پذیریم/ افتتاح سه ایستگاه پمپاژ در هفته دولت

فرماندار رباط کریم گفت: امروز تلاش باید کرد تا مشکل ایستگاه پمپاژ کانال محمدیه حل شود، نباید هیچ دستگاهی در این باره تخلف کند و مسوولان مانع از تخلف در حق آبه شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، سیدمهدی ساداتی، فرماندار رباط کریم در جلسه مشترک نماینده مجلس، مدیران کل جهاد کشاورزی و دیگر مسوولان که به منظور بررسی  مشکلات مسیر کانال محمدیه در روستاهای رباط کریم برگزار شد، گفت: امروز یکی از تاکیدات دولت توجه به بخش کشاوری است، باید به این بخش کمک کرد و دست جامعه روستایی را گرفت و به طور قطع این می تواند به افزایش تولیدات کشاورزی کمک کند.

وی ادامه داد: در این حوزه می طلبد تا مدیران جدیت کاری داشته باشند و در رفع مشکلات و حل آنها گام بردارند.

فرماندار رباط کریم با اشاره به لزوم تلاش های مدیران برای حل مشکلات بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: مدیری که مصوبه را امضا کند باید اجرایی کند نباید در این‌کارها تعارف کرد و اگر نمی توانید اجرایی کنید این را بگویید.

ساداتی در ادامه داد: تا پیش از شروع هفته دولت، باید مدیران مربوطه نسبت به افتتاح ایستگاه های پمپاژ در رباط کریم اقدام کنند و خوشبختانه هیچ مدیری مشکل مالی ندارد و اجرایی کردن آن بر عهده مدیران است.

وی خاطرنشان کرد : امروز تلاش باید کرد تا مشکل ایستگاه پمپاژ کانال محمدیه حل شود، نباید هیچ دستگاهی در این باره تخلف کند و مسوولان مانع از تخلف در حق آبه شوند.

فرماندار رباط کریم ابراز کرد: انتطار داریم تا با اجرای قوانین با کسانی که مانع از رسیدن مردم به حق آبه رباط‌کریم می شوند برخورد جدی و قاطع شود.

وی گفت: دو ایستگاه پمپاژ پی ۸ و پی ۹  از سوی شرکت آب منطقه ای در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

ساداتی ادامه داد: مصمم هستیم تا با همکاری جهاد کشاورزی برای  کشاورزان تا سقف ۱۰ میلیون تومان بلا عوض را مصوب کنیم.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم در مجلس،اظهار کرد: کانال فردیس که از کرج می آید و روستاهای رباط کریم را سیراب باید کند هیچ قانونی ندارد و کشاورزان در مشکل هستند. اگر کانال نواب و محمدیه نبود امروز کشاورزان مشکلاتی بسیاری داشتند.

نوروزی اضافه کرد: باید طوری برخورد شود که بر عملکرد کانالهای آبی در رباط کریم نظارت شود. روستاهای یقه و … باغاتشان خشک شده است و این برای کشاورزان یک درد است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس با تأکید بر ارائه خدمات برای کشاورزان، عنوان کرد: باید تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار کشاورزان بگذارند و این قشر را حمایت کنند امروز واقعا این قشر دردمند مشکلات فراوانی دارند.

کریم ذوالفقاری،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نیز گفت: بخش کشاورزی کمترین وابستگی به دولت را دارد و حال کشاورزی نسبت به سایر تولید کنندگان خوب است و در استان تهران وضعیت مطلوبی را دارد.رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد:  ما با تغییر کاربری مقابله می کنیم و در پی این هستیم تا نطفه های تغییر کاربری را خفه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: واجب ترین امر برای رباط کریم و کشاورزان این منطقه اتمام ۱۲ پمپاژ است که باید تکمیل شود؛ کانال محمدیه ۶هزار هکتار را در رباط کریم و بهارستان  تحت پوشش قرار داده که با احداث این پمپاژها مشکلات آبی بخش کشاورزان حل می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ابراز کرد: در روستاهای منجیل آباد، ده حسن، کیکاور، اصغر آباد و شترخوار ۱۵میلیارد برای سیستم ابیاری تحت فشار هزینه شده است که که حدود۷ میلیارد دیگر باید هزینه شود تا تمام پروژه تکمیل و به بهره برداری برسد.

گفتنی است در این بررسی ها، مسئولان از نزدیک با مشکلات حوزه آبی کشاورزان و همچنین مسیر حرکت آبی کانال محمدیه آشنا و مشکلات این حوزه را نقد و بررسی کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *