شریفی اعلام کرد؛

تحصیل بیش از ۵ هزار دانش‌آموز اتباع در شهرستان رباط‌کریم

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط‌کریم گفت: ۵ هزار هم اتباع در شهرستان تحصیل می کنند که به علت تراکم بالای دانش‌آموزی در برخی مناطق با کمبود کلاس مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، رحمت‌الله شریفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مدارس در روستاهای کم جمعیت شهرستان رباط کریم به صورت حضوری خواهد بود.

وی با تأکید بر عدالت آموزشی در بین دانش آموزان گفت: آموزش های مجازی هیچ وقت جای آموزش های حضوری را نخواهد گرفت.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم به ضریب دانش‌آموزی در شهرستان رباط کریم ۳۲ نفر در کلاس درس اشاره کرد و ابراز داشت: مدرسه استثنایی ویژه دانش آموزان معلول در شهر پرند توسط شرکت عمران پرند در دست احداث است.

شریفی به فعالیت ۳۳۰۰ نیروی انسانی در آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم اشاره کرد و بیان کرد: در فاز ۵ و ۶ پرند، شهرک آبشناسان مشکلات زیادی در فضاهای آموزشی داریم که کمبود مدرسه واقعا در این مناطق مملوس است.

وی با بیان اینکه تقریباً ۱۳۰ کلاس درس برای رسیدن به حد مطلوب در شهرستان نیاز است گفت: بیش از ۵ هزار دانش آموز اتباع در شهرهای شهرستان رباط کریم تحصیل می کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم با اشاره به ساخت ۶ مدرسه با حضور خیرین و مشارکت بانک ملی و آموزش و پرورش در رباط کریم، ابراز داشت: یک پژوهش سرا در شهرستان رباط کریم به دانش آموزان خدمات میدهد ولی برخی تجهیزات در این پژوهش سرا ناچیز و کم است.

شریفی به فوت ۳ معلم و فرهنگی رباط کریم بر اثر کرونا اشاره کرد و افزود: با واکسیناسیون خانواده ها و دانش آموزان زنجیره انتقال ویروس قطع می شود تا مدارس همچون گذشته فعالیت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: فضا و اماکن ورزشی آموزش و پرورش مطلوب است و دانش آموزان و مردم از آنها استفاده می کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *