امام جمعه رباط کریم:

اعتماد به آمریکایی‌ها یک اشتباه دیپلماتیکی/ برخی اصرار دارند بگویند تحریمی در کار نیست

امام جمعه رباط کریم گفت: زمانی که آقایان آمریکایی می گویند این تحریم ها جدید است و تجمیع نیست چرا برخی ها در داخل  سناریو جدیدی را طراحی کرده و می گویند این تحریم ها تجمیع شده است.

 

حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سیاسی رباط نیوز با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: متأسفانه مجلس نمایندگان آمریکا طرح جدیدی برای تحریم شدیدتر علیه ایران امضاء کردند و از آن به اعمال تحریم‌های جدید تعبیر می‌‍شود.

وی افزود: این حرکت گسترده ترین تحریم ها در طول تاریخ است و مادر تحریم ها نام دارد و روح و جسم برجام را نقض کرده است.

وی با انتقاد از برخی مسئولان داخلی، آنها را افرادی دانست که هنوز تحریم ها را باور ندارند و خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان اذعان دارند وضعیت کنونی، تحریم ها را تشدید نمی کند بلکه حکایتی از تجمیع تحریم ها است که درپاسخ آنها باید گفت این یک تجمیع نیست بلکه یک وضعیت جدید در تحریم ها به شمار می آید.

امام جمعه رباط کریم تصریح کرد: مسئولان دولتی باید در برابر تحریم های جدید موضع جدی بگیرند و مقابل این حرکت ناشایست آمریکایی ها بایستند.

وی ادامه داد: تحریم های کنونی در سایه یک قانون جدید وضع شده که پیش ازاین فرمان نام داشته است و حالا با بی تدبیری مسئولان داخلی این وضع تشدیدتر شد.

وی ضمن اشاره به برخی از بندهای این تحریم ها، برجدید بودن تحریم های امروز تأکید کرد و گفت: در تحریم های جدید برخی از افراد و مکان ها تحریم شده اند که تا پیش از این با آنها کاری نداشتند و این یعنی یک وضعیت جدید که باید رسیدگی شود.

حجت الاسلام محمدی نژاد تصریح کرد: زمانی که آقایان آمریکایی می گویند این تحریم ها جدید است و تجمیع نیست چرا برخی ها در داخل  سناریو جدیدی را طراحی کرده و می گویند این تحریم ها تجمیع شده است.

وی  اظهار کرد: پس از امضای برجام بازی برای ایران تغییر نکرده است و هیچ شغلی در کشور ایجاد نشده و سفره های مردم خالی تر از دیروز شده است، ما منتظریم تا مسئولان کشور تکلیف را روشن کنند چرا آمریکایی ها به دنبال تضعیف روحیه مردم هستند و از طریق اقتصاد این کار را به اجرا خواهند رساند.

امام جمعه رباط کریم در پایان این گفت وگو خاطرنشان کرد: ما هرگز به آمریکایی ها اعتماد نداشته ایم چرا که آنها افرادی بهانه جو هستند و به بهانه های تروریسم و… ایران را تحریم خواهند کرد، پس در عرصه سیاست اعتماد به چنین کشورهایی یک اشتباه دیپلماتی است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *