آخوندی پس از شرکت در جلسه کمیسیون عمران:

تاکنون اجساد بیش از ۳۰ تن از جانباختگان شناسایی شده است

وزیر راه و شهرسازی، گفت: در حال حاضر اصلی‌ترین موضوع تعقیب، پیدا کردن جعبه سیاه است؛ چرا که ما اطلاعات روی زمین و اطلاعات مندرج در سیستم‌های ثبت‌شده را در اختیار داریم و باید با پیدا شدن جعبه سیاه دریابیم که در داخل هواپیما چه اتفاقی افتاده است.

////به گزارش ربا ط نیوز به نقل از دانا، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز چهارشنبه پس از حضور در جلسه کمیسیون عمران مجلس پیرامون بررسی علل سانحه هوایی اخیر اظهار کرد: در جلسه امروز دو موضوع وارسی و جستجوی منطقه وقوع سانحه و همچنین دلایل این اتفاق مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۲ قانون هواپیمایی کشوری بلافاصله پس از وقوع سانحه مزبور ستاد بررسی سانحه متشکل از ۱۱ گروه تشکیل شد تا با بررسی همه جوانب، نقایص موجود را اعلام کند.

آخوندی تصریح کرد: همچنین یکی از مدیران ارشد سازمان هواپیمایی کشوری به منطقه اعزام شد تا بر اساس خطوط پروازی عملیات جستجو را جهت یافتن لاشه هواپیما هدایت کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمک‌رسانی مطلوب ارتش در این حادثه گفت: ارتش در این رابطه کمک‌های موثری انجام داد و من مرتب با امیر موسوی در تماس بودم؛ و وی دستور داد که یکی از امرای ارتش در منطقه مستقر شود؛ همچنین هلی‌کوپتر‌های زیادی توسط ارتش به منطقه اعزام شد؛ علاوه بر اینکه تک‌آوران ارتش نیز در منطقه مستقر شدند و دیروز پس از مشخص شدن محل سقوط هواپیما همه نیرو‌های جستجوگر وارد عملیات شدند و عملیات هلی‌برن نیز انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر نیرو‌های ارتش نیرو‌های سپاه و بسیج و کوهنوردان حرفه‌ای ایران هم برای کمک‌رسانی وارد منطقه شدند. علاوه بر این‌ها مردم محلی نیز همکاری گسترده‌ای انجام دادند.

آخوندی خاطرنشان کرد: تاکنون اجساد بیش از ۳۰ تن از جانباختگان شناسایی شده است که باید به پایین منتقل شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ورود کارشناسان فرانسوی از شرکت ATR و شرکت هواپیمایی فرانسه به جمع ستاد بررسی سانحه اظهار کرد: در حال حاضر اصلی‌ترین موضوع تعقیب، پیدا کردن جعبه سیاه است؛ چرا که ما اطلاعات روی زمین و اطلاعات مندرج در سیستم‌های ثبت‌شده را در اختیار داریم و باید با پیدا شدن جعبه سیاه دریابیم که در داخل هواپیما چه اتفاقی افتاده است.

وی گفت: در همین رابطه از فرانسوی‌ها خواسته‌ایم که چنانچه از فناوری و تکنولوژی‌ای برخوردارند در اختیار ما قرار دهند همچنین از امیر موسوی نیز برای یافتن جعبه سیاه هواپیما درخواست کمک کردیم که ایشان راهنمایی‌های خوبی را در این رابطه ارائه کردند و همچنین فردی را در این رابطه مسئول کردند.

آخوندی گفت: چنانچه اطلاعات جعبه سیاه به‌دست آید به‌سرعت می‌توانیم علت وقوع حادثه را اعلام کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ابعاد حقوقی این سانحه گفت: از آنجایی که ما عضو پیمان شیکاگو هستیم، به لحاظ قانونی کاملاً مشخص است که مسئولیت شرکت هواپیمایی و سیستم نظارت سازمان هواپیمایی کشوری به چه میزان است و در این رابطه، ایکائو جزئیات را مشخص کرده است و قاعدتاً بعد از تهیه گزارش افراد باید براساس رژیم مسئولیت حقوقی نتایج اقدامات خودرا بپذیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیدا شدن لاشه هواپیما و همچنین اجساد جانباختگان امیدواریم بتوانیم در فاصله کوتاهی جعبه سیاه هواپیما را پیدا کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *