در سایه غفلت مسئولان؛

بی توجهی برخی مدارس رباط کریم به ممنوعیت‌های شبکه اجتماعی/ باید فاتحه درس و تحصیل را خواند

ایجاد و فعالیت دانش آموزان در کانال تلگرام در مدارس ممنوع است، اما ظاهرا برخی از مدارس به این مهم توجه نداشته و تمام راه‌های ارتباطی با دانش آموزان را به این شبکه اجتماعی ختم کرده اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، ایجاد و فعالیت دانش آموزان در کانال تلگرام در مدارس ممنوع است، اما ظاهرا برخی از مدارس به این مهم توجه نداشته و تمام راه‌های ارتباطی با دانش آموزان را به این شبکه اجتماعی ختم کرده اند.

براساس این گزارش، این روزها ارتباط برخی از معلمان مدارس با دانش آموزان در کانال های تلگرامی برقرار می شود و دانش آموزان با اسفتاده از گوشی های تلفن همراه و حضور در کانال ها از وضعیت درسی خود مطلع می شوند.

در حالی که استفاده از کانال های تلگرام در مدارس ممنوع است اما این امر توسط برخی از مدارس دیده شده  و به طور قطع  یکی از مصدایق بی توجهی به قانون به شمار می آید.

اگرچه  بهره مندی دانش آموزان از  تلفن همراه در مدارس ممنوع بوده و داشتن گوشی توسط دانش آموزان تخلف به شمار می آید اما حتی این روزها معلمان نیز از این ابزارها در کلا‌س‌های درس استفاده کرده و ذهن دانش آموزان را به این شبکه ارتباطی مشغول می کنند.

متاسفانه در سایه غفلت مسئولان شهرستان رباط کریم این روزها برخی از مدارس این شهرستان کانال هایی را ایجاد کرده و در آن معلمان نیز به صورت مداوم  با گوشی های خود از لحظه لحظه کلاس، درس، امتحان، بازی و یا هر فعالیت دیگری عکس گرفته و اینها را به ترتیب در کانالها منتشر می‌کنند.

باید گفت استفاده از گوشی‌های موبایل مانع تمرکز دانش آموزان در یادگیری درسها می شود اما بی توجهی به این امر و قانون ممنوعیت تلفن همراه در کلاس درس باعث شده تا برخی از معلمان خیلی راحت در هر لحظه ای که بخواهند از گوشی هوشمند خود در سر کلاس استفاده کرده و با آدرس این کانال از همه دانش اموزان می‌خواهند که عضو شوند.

در این بین نیز گاهی هم دیده می شود آموزش های درسی از سوی معلمان یا کارشناس‌های آموزشی از طریق کانال های تلگرامی ارائه می شود در حالی که باید آموزش فقط در مدارس و توسط معلم و آن هم در زمان مدرسه باشد.

تمام این موضوعات ذکر شده اهمیت آموزش در مدارس را می رساند اما برخی از مدارس با تأسیس و ایجاد کانال های تلگرامی سبب افت تحصیلی دانش آموزان می شوند.

همانگونه که استفاده موبایل توسط دانش اموزان در مدارس ممنوع است طبق بخشنامه‌های اموزشی استفاده از گوشی همراه برای همه معلمان در سر کلاس درس نیز ممنوع می باشد.

اما وجود کانال ها باعث می شود تا تمرکز دانش آموزان مختل شود و زمان زیادی را برای رسیدگی به درس و تکلیف در فضای مجازی صرف کنند.

همه این موارد به دلیل عدم نظارت های کافی رخ می دهد که نیاز است شرایط را برای تحصیل دانش اموزان فراهم کنیم نه این که شرایط را برای حضور در فضای مجازی.

با این حال باید دید مسئولان آموزشی می خواهند دروس را به دانش آموزان آموزش دهند یا نحوه ورود به تلگرام را،اگر این سنت در تمام مدارس شهرستان رباط کریم رواج پیدا کند باید فاتحه درس و تحصیل را خواند.

از طرفی دیگر برخی از خانواده‌های دانش آموزان در گفت وگو با خبرنگار ما تأکید می کنند که سیر ورود فرزندان به شبکه های اجتماعی علاوه بر آن که انها را از ادامه تحصیل باز می دارد هزینه های سنگین خرید تلفن های همراه آنچنانی را بر دوش خانواده ها می گذارد، این در حالی است امروز خانواده ها تحت شرایط دشوار اقتصادی زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *