بیشتر مردم مناطق زلزله زده به حالت عشایری زندگی می کردند

نماینده مردم قصرشرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی به وقوع زلزله با قدرت ۵.۶ ریشتردر نقاطی از استان کرمانشاه اشاره کرد.

به گزارش رباط نیوز،تجری نماینده مردم قصرشرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز زلزله امروز استان کرمانشاه درحوالی سومار بود که  این زمین لرزه درمنطقه گیلانغرب نیز احساس شده است، البته به علت وحشت و ترس مردم درهمان دقایق ابتدایی حادثه برای فرار از ساختمان های محل سکونت ۵ نفر دچار سانحه  و مصدومیت شدند.

وی گفت: بخشی از ساختمان دانشگاه دراین شهرستان تخریب شده و خسارت به ساختمان های صدمه دیده در حادثه قبلی نیز تشدید شده است، اما مسئله جدیدی در زلزله امروز برخی مناطق استان کرمانشاه وجود ندارد؛ ضمن اینکه کانون زلزله نزدیک به منطقه سومار است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، تاکید کرد: بیشتر مردم این منطقه به حالت عشایری زندگی کرده و مردم درسازه ها و ساختمان ها سکونت ندارند، بنابراین همین موضوع سبب شده که تلفات جانی جدی در این حادثه دیده نشود؛ البته وضع روانی حاصل ازوقوع مکرر زلزله سبب شده مردم مایل به سکونت درساختمان ها نباشند؛ بنابراین مردم ناچار به استفاده از چادر هستند، از این رو از هلال احمر انتظار می رود دراین شرایط برای تمامی زلزله زدگان پوشش چادر را در نظربگیرد.

 

انتهای پیام/ی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *