بهانه‌ تراشی جدید آمریکا برای حمله به سوریه

کاخ سفید در بیانیه‌ای بدون ارائه هیچگونه مستنداتی ادعا کرده دولت سوریه قصد انجام یک حمله شیمیایی در سوریه را دارد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از فارس، کاخ سفید در بیانیه‌ای بدون ارائه هیچگونه مستنداتی ادعا کرد از آماده شدن احتمالی دولت سوریه برای انجام یک حمله شیمیایی با خبر شده است.

کاخ سفید در این بیانیه نتایج حمله‌ای که هنوز انجام نشده را هم پیشگویی کرده و گفته است: «ایالات متحده تدارکات احتمالی رژیم اسد برای انجام یک حمله شیمیایی دیگر که احتمالا به کشتار دسته‌جمعی غیرنظامیان از جمله کودکان بی‌گناه منجر خواهد شد را شناسایی کرده است.»

این بیانیه ادعا کرده که فعالیت‌های یاد شده مشابه تدارکاتی هستند که دولت سوریه قبل از حمله شیمیایی ۴ آوریل ۲۰۱۷ آنها را انجام داده است.

اشاره کاخ سفید به یک حمله شیمیایی در منطقه «خان شیخون»، در استان ادلب سوریه است که بر اثر آن ده‌ها نفر کشته شدند.

واشنگتن و متحدان غربی این کشور در حالی دولت سوریه را به انجام این حمله متهم کردند که دمشق در سال ۲۰۱۴ زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داده بود.

دولت آمریکا به بهانه این حمله شیمیایی ادعایی، قبل از مشخص شدن نتایج تحقیقات نهادهای بین‌المللی به پایگاه هوایی «الشعیرات» در سوریه حمله کرد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «همان‌گونه که قبلا گفته‌ایم، آمریکا برای نابودی کردن دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) در سوریه حضور دارد. با وجود این، اگر آقای اسد با استفاده از سلاح‌های شیمیایی اقدام به یک کشتار دسته‌جمعی دیگر بکند، او و ارتشش، بهای گزافی خواهند پرداخت.»

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل هم در ادامه این فضاسازی‌ها در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «اسد مقصر هر حمله دیگر علیه مردم سوریه خواهد بود؛ همینطور، ایران و روسیه که از او بابت کشتار مردم خودش حمایت می‌کنند.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *