برگزاری همایش دیابت به مناسبت هفته سلامت در شهر پرند

به مناسبت هفته سلامت همایش دیابت در شهر پرند و با همکاری انجمن دیابت شهر پرند برگزار شد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری پرند؛ دکتر عباسی رئیس انجمن دیابت ایران در این همایش ضمن تبریک این هفته و آرزوی توفیق و سلامتی برای فعالان عرصه سلامت در بخش‌های مختلف شهر پرند گفت: به دلیل تعداد زیاد مبتلایان بیماری دیابت در جهان، سازمان جهانی بهداشت شعار امسال را بر پایه پپیشگیری از این بیماری گذاشته است و تمامی سیاست‌های بهداشتی ما در این سال باید بر مبنای پیشگیری و آگاهی دادن به مردم پایه گذاری شود.
دکتر عباسی با اشاره به اینکه شعار امسال دیابت و بارداری زنان است، افزود: متاسفانه امروزه سمت و سوی بیماریها از واگیر به غیر واگیر تغییر کرده و بیماری‌های غیر واگیر بیشترین سهم مرگ و میر را در جامعه دارند.
وی تصریح کرد: علاوه بر بیماری دیابت، انواع و اقسام بیماری‌های غیر واگیر دیگر نیز سلامتی ما را تهدید می کنند و باید با خود مراقبتی و بالا بردن اطلاعات خود گامی در جهت پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیردار برداریم.
رئیس انجمن دیابت ایران گفت: ما به عنوان متولی بخش سلامت وظیفه داریم در زمینه بالا بردن سطح آگاهی مردم تمام تلاش خود را انجام دهیم و در این راه، همکاری دیگر نهادها و ادارات را خواستار هستیم.
دکتر عباسی افزود: با توجه به دغدغه جهانی و فراگیری این بیماری، امسال تاکید بر مراقبت و مدیریت این بیماری در اولویت نظام‌های بهداشتی دنیا گذاشته شده است.
وی با تاکید بر اینکه اگر چه ابتلا به دیابت خوشایند نیست اما با داشتن آن نیز می توان شاد زیست اظهار کرد: سلامت یک اصل واجب در زندگی هر فرد است و امنیت و سلامت دو نعمت بزرگ هستند و باعث تعالی و توسعه در یک جامعه می شود.
وی در ادامه افزود: دولت تدبیر و امید با داشتن مشکلات اقتصادی، نگاه ویژه ای به بحث سلامت داشته اند و با اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت، تحولی بزرگ در زندگی مردم از لحاظ درمان و پیشگیری از بیماری‌ها اتفاق افتاد و اقشار آسیب پذیر و کم‌ درآمد تحت پوشش این نظام به خدمات بیشتری دسترسی پیدا کرده اند.‌
در پایان این همایش، از دکتر خانی رئیس انجمن دیابت شهر پرند و همچنین فعالان عرصه سلامت و برگزارکنندگان این همایش تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *