اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان و اسلامشهر برگزار می‌کند؛

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در کاروانسرای حاج کمال

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان و اسلامشهر گفت: در راستای توجه به صنعت گردشگری از عموم مردم دعوت به عمل می آید تا با حضور در کاروانسرای حاج کمال با اثار تاریخی شهرستان رباط کریم آشنا شوند.

حمید کریمی،رییس اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم،بهارستان و اسلامشهر در گفت وگو بت خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، با تأکید بر اهمیت نگاه گردشگری در کشور، خواستار توجه به این مهم شد و اظهار کرد: در همین راستا  نمایشگاهی را در کاروانسرای حاج کمال رباط کریم برپا کردیم تا مردم ضمن بازدید از آثار تاریخی شهر، با صنایع دستی هنرمندان نیز آشنا شوند.

وی افزود: این نمایشگاه در خود آثار تمام هنرمندان را جای داده و همه روزه از ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز و تا ۱۷ برپا خواهد بود.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم،بهارستان و اسلامشهرتأکید کرد: از علاقه مندان به حوزه گردشگری دعوت به عمل می آید تا  اثار کتبی خود  را در خصوص گردشگری به این اداره ارسال و ازجوایز نفیس آن بهره مند شوند.

کریمی همچنین تأکید کرد: در حاشیه این نمایشگاه فروشگاهی برای عرضه محصولات وجود دارد که مردم می توانند ضمن بازدید از نمایشگاه و فضای داخلی کاروانسرای حاج کمال از صنایع دستی هنرمندان شهرستان نیز بهره مند شوند.

گفتنی است رباط کریم دارای اثاری گرانبها از دوران های مختلف تاریخی است که از جمله آنها می تواند به یخدانهای تاریخی، قلعه سنگی بر سر راه ابریشم، بنای حضرت لوط نبی(ع)، آسیاب های ابی اشاره کرد و هر کدام از آنها بینانگر سبک معماری خاصی از دوران های تاریخی هستند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *