برداشت انگور درشهرستان رباط کریم آغاز شد

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم، گفت: برداشت انگور از ۳۷۰۰ هکتار باغات شهرستان رباط کریم آغاز شده است.

به گزارش رباط نیوز، مهدی صالحی با بیان اینکه انگور شهرستان رباط کریم از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، اظهار داشت: عمده محصولات برداشت شده از باغات رباط کریم مصرف تازه خوری دارد و به میادین میوه و تره بار تهران و سایر استان های همجوار از جمله البرز، زنجان، قزوین مرکزی و قم فرستاده می شود.

صالحی با اشاره به میزان و حجم تولید انگور در رباط کریم، تصریح کرد: با توجه به وقوع سرما در فروردین و وارد شدن خسارت به جوانه ها، پیش بینی می شود تولید این محصول در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم با اشاره به نوع انگورهای کشت شده در شهرستان رباط کریم، گفت: در این شهرستان انگور هایی از جمله مهدی خانی، کندری، یاقوتی، سحابی، سمرقندی، مهری، شاهانی، عسگری، بیدانه قرمز و سفید تولید می شود.

صالحی در پایان اضافه کرد: متاسفانه پایین بودن قیمت این محصول در بازار و متناسب نبودن آن با هزینه های تولید، باعث شده تا انگیزه بسیاری از کشاورزان برای ادامه کار کاهش یابد که برای حل این معضل نیز باید راهکارهایی از جمله ایجاد پایانه عرضه مستقیم، بسته بندی مناسب و استاندارد و همچنین فراهم نمودن زمینه صادرات را به طور جدی دنبال کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *