امام جمعه رباط کریم:

بخش اعظم مشکلات اقتصادی نتیجه عدم مدیریت است

امام جمعه رباط کریم گفت: بی‌ثباتی در بازار و افزایش لحظه‌ای قیمت کالاها ماحصل نبود نظارت مسئولان است برای مقابله با گرانی‌ها باید اقدام جدی و عملی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز،  حجت‌الاسلام ترابی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان رباط کریم به تبیین نقش عاشورا در تحوّل فرد و جامعه پرداخت و گفت: مجالس عزاداری باید هر روز بیشتر از دیروز و هر عاشورا بیشتر از عاشورای سال قبل ما را به امام حسین(ع) ، مکتب و مرام او نزدیک تر کند.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی با محکوم کردن اهانت به ساحت قرآن کریم و پیامبر اسلام (ص) در فرانسه و سوئد و حمایت از این اقدام زشت بنام آزادی بیان اظهار داشت: اهانت به قرآن کریم و پیامبر اعظم اسلام ، نماد آزادی در غرب است؛ در غرب اهانت به مقدسات ۱/۵ میلیارد مسلمان جهان در محدوده ی آزادی بیان است ولی اگر کسی بگوید بالای چشم صهیونیست ها و اسرائیل ابرو است ، مجرم است و باید زندانی شود.

وی افزود: اهانت به قرآن کریم و وجود نازنین پیامبر اسلام در زمانی انجام می شود که اذهان و افکار ملت های مسلمان به خیانت شیوخ امارات و خنجری که آنها به قلب ملت فلسطین فرو کرده اند مشغول است.

امام جمعه رباط کریم گفت:هدف از موج جدید اها نت به مقدسات اسلام همانگونه که رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی فرمودند منصرف کردن اذهان ملت ها و دولت های اسلامی از نقشه های شوم آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است که برای منطقه در سر می پرورانند.

حجت الاسلام تربی افزود: تداوم اهانت ها به مقدسات اسلامی بخاطر ضعف و بی عملی سران و دولتمردان کشور های اسلامی است؛اگر سران کشور های اسلامی اراده کنند می توانند با وحدت و یکپارچه نمودن امکانات، نیرو ها و ظرفیت های خود، دشمنان را وادار به عقب نشینی کنند و اتاق فرمان توطئه علیه اسلام را تعطیل کنند؛وظیفه تک تک مسلمانان امروز دفاع از کیان اسلام و قرآن و شخص پیامبر اعظم است.امروز سکوت در برابر این اهانت ها روا نیست ،همه باید به میدان بیایند و مستکبران را سر جای خود بنشانند.

خطیب جمعه رباط کریم در ادامه به بی ثباتی در بازار و افزایش سرسام آور و لحظه ای قیمت کالا ها و خدمات اشاره کرد و گفت : در شرایطی که مردم زیر فشار های اقتصادی و معیشتی له می شوند، عده ای با سوء استفاده از وضعیت موجود به سود جویی مشغول هستند و تدبیر مشخصی برای پایان دادن به این وضعیت مشاهده نمی شود.

وی افزود: متأسفانه وزارت صمت نتوانسته مدیریت کند و در بازار ثبات ایجاد کند.در این شرایطی که کشور و مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند ، هر روز شاهد افزایش قیمت ها هستند و ۳ ماه است که این وزارتخانه وزیر ندارد، همه مشکلات اقتصادی بخاطر تحریم های دشمن نیست. بخش اعظم این مشکلات بخاطر عدم مدیریت و ضعف مدیریت است.

ایشان با اشاره اعتراض و گلایه مردم مومن و متدین شهرستان گقت :مردم متدین شهرستان از پخش آهنگ ها و موسیقی های نامناسب از فروشگاه های زنجیره ای شهرستان خصوصاً در محرم و مزاحمت اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس در بلوار مصلی و تشکر از خدمات پرسنل فداکار و خدوم انتظامی شهرستان خواستار برخورد قانونی و جلوگیری از این تخلفات شد.

در پایان نماز گزاران محترم جمعه اهانت به مقدسات اسلامی در فرانسه و سوئد که نشان از کینه ،عناد و دشمنی غربی ها با اسلام است را محکوم کرده و با شعار های محکم و کوبنده ،خشم و نفرت خود را از این اقدام زشت، ابراز کردند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *