در نماز جمعه رباط کریم مطرح شد؛ باید برخوردی جدی با نفتکش‌های انگلیسی شود/ جلوی پیشروی دشمنان در قلب خانواده ها را بگیریم

امام جمعه رباط کریم گفت: باید اقدامی مقابله به مثل از جمله توقیف کشتیها و شناورهای انگلیسی در تنگه هرمز شود تا دیگر جرات چنین دزدی دریایی را به آنها ندهیم.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز،حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رباط کریم اظهار کرد: از ویژگی های مومن با سعادت خواندن نماز است، چه نیکوست که نماز را سر وقت خود بخوانیم تا از فضیلت های آن بهره مند شویم.

وی در ادامه با بیان اینکه نخستین گروهی که در ایران موضوع کشف حجاب را به میان اوردند گروه بهائیت بودند، خاطرنشان کرد:  این گروه در دشت قزوین در زمان ناصرالدین شاه کشف حجاب کردند تا بتوانند از این عنصر به عنوان جاذبه برای عضو گیری استفاده کنند سپس دومین فردی که بحث کشف حجاب را عملی کرد رضا خان پهلوی بود امام با مقابله مردم این اقدام نیز به شکست منجر شد.

خطیب جمعه رباط کریم تأکید کرد: این شد که در زمان پهلوی دوم موضوع کشف حجاب به دشواری پهلوی اول نباشد و بلکه از طریق نفوذ در خانواده ها و از طریق رسانه کشف حجاب به صورت نرم صورت می گرفت و متاسفانه امروزه دشمن توانسته از طریق جنگ نرم بسیار در کشور ما پیشروی بکند.

وی عنوان کرد: غیرت دینی مردم کجاست، درست است که مسئولین ما در خواب  بوده و غرق در دنیا هستند و این مسئولین ما مسئولیت خود را غصب کرده اند.

حجت الاسلام ترابی در ادامه سالروز تاسیس شورای نگهبان توسط بنیان گذار انقلاب اسلامی به مردم تبریک گفت و با اشاره به اینکه قانون اساسی یک میثاق ملی است، تصریح کرد: تصویب قانون اساسی به عهده شورای نهگبان است، از وظایف دیگر شورای نگهبان تصویب مصوبات  مجلس شورای اسلامی طبق قوانین اسلام است  و هر گونه مصوبات مجلس شورای اسلامی بدون تصویب شورای نگهبان بی ارزش است .

وی در بخش پایانی خطبه های امروز روز جمعه رباط کریم، اقدام روباه پیر علیه نفتکش ایرانی را محکوم و بیان کرد: اقدام انگلستان مبنی در توقیف نفت کش ایرانی در تنگه بین المللی جبل الطارق دزدی دریایی است و تنها دلیل این اقدام انگلستان که به دستور امریکا صورت گرفته بود عصبانیت از شکست های پی در پی در چند وقت است و باید اقدامی مقابله به مثل از جمله توقیف کشتی ها شناور های انگلیسی در تنگه هرمز شود تا دیگر جرات چنین دزدی دریایی را به انگلیسی ها ندهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *