بایدن و ترامپ تفاوتی با هم ندارند / آمریکا در سراشیبی سقوط

عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: روی کار آمدن بایدن در مستند ریاست جمهوری آمریکا مقایسه بین او با ترامپ مانند مقایسه بین دو لنگه کفش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، امیر محمدحسن نامی در گفت‎وگو با خبرنگار سرویس سیاسی اظهار کرد: آمریکا در اختیار دو حزب صهیونیستی دموکرات و جمهوری‎خواه است که از یک جا هدایت می‎شوند، اما در تاکتیک و استراتژی با یکدیگر تفاوت دارند.

وی عنوان کرد: سیاست‎های روسای کنونی و پیشین آمریکا یکسان است، اگر چه تفاوت‎هایی در برخورد سخت‎افزاری و نرم‌‎افزاری داشته باشند، اما تفاوتی در راهبرد آن‎ها وجود ندارد.

عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی افزود: کینه و عمق صهیونیسم‌ بین‌الملل که در آمریکا متبلور می‌شود نسبت به جمهوری اسلامی و اسلام کاملا شناخته شده است و نباید فریب تغییر افراد، رفتار و یا تاکیتک‌های آن‌ها را بخوریم.

امیر نامی در ادامه به سه چالش بزرگ جهانی پیش روی آمریکا اشاره و تاکید کرد: چالش فرهنگی که جمهوری اسلامی برای آمریکایی‎ها ایجاد کرده از آن جمله است، به طوریکه اگرما آماده مذاکره بسیار سطحی با ترامپ می‌شدیم، قطعا ترامپ در انتخابات این دوره ریاست جمهوری انتخاب می‎شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه‌ای و قدرت تاثیرگذار جهانی  توانسته چالش بزرگ فرهنگی را برای آمریکایی‌ها ایجاد کند، از سویی آمریکا دوران سراشیبی مفرط را در پیش گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی از اقتصاد بزرگ چین به عنوان یکی دیگر از چالش‎های فراروی آمریکا نام برده و اظهار کرد: در حالی پیش‌بینی‌هااز کوچک شدن ۸ تا ۱۰ درصدی اقتصاد متاثر از کروان در جهان خبر داده بود که آسیب بیش از ۱۶ درصدی به اقتصاد کرونا دور از ذهن نیست.

امیر نامی تصریح کرد: قدرت نظامی روسیه چالش دیگر آمریکایی‎ها است، چرا که روس‌ها در عرصه هوا و فضا به مراتب قوی‌تر از آمریکایی‌ها هستند.

وی با اشاره به برخی پیش‎بینی‎ها مبنی بر جابجایی قدرت در سال‎های اخیر در جهان، افزود: اما جهان به سمت چند منظومه قدرتی پیش می‌رود که شاید ایران، روسیه، چین و یا کشورها دیگری جزو آن باشند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *