باز هم مردم آمدند؛ شوری عاشقانه و مستانه در خیابانها

باز هم روز قدس شد، مردم دوباره آمدند،لب هایشان حکایت از عاشقی دوباره با خدا می کرد، لبهایی که خشکی سحرهای رمضان را حکایت می کند اما آنها آمدند و دوباره به میدان نبرد عازم شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، باز هم روز قدس شد، مردم دوباره آمدند،لب هایشان حکایت از عاشقی دوباره با خدا می کرد، لبهایی که خشکی سحرگاهان رمضان را حکایت می کند اما آنها آمدند و دوباره به میدان نبرد عازم شدند واینجا همان میدانی است که رژیم منحوس صهیونیست محکوم می شود، اینجا میدانی است که مردم در برابر کودک کشیهای اسراییل ساکت نمی نشینند و اینجا میعادگاهی است که هزاران روزه دار صدای «هل من ناصر ینصرنی» را شنیده و قدم در میعادگاه نهاده اند.

صدایشان بلند نبود اما داغشان داغتر از پدران و مادردانی است که کودکان چندماهه اشان را پیش رویشان با تلخترین شکنجه ها آسمانی کرده اند، آن ها داغی فراتر از یک پدر و مادر دارند و به این خاطر است که هرساله به خیابان ها می آیند و شعار « مرگ بر اسراییل» سر می دهند.

اما امروزهم با آنکه یک روز از روزهای طولانی رمضان گرماه زاده خردادماه به حساب می آید مردم به گرما و خستگی های تن، گوش نداده و ندای کودکان فلسطین را لبیک گفتند، لبیکی که عاشقانه های سحر را سرداده و وارد خیابان شده اند.امروز اینجا صف های طولانی مردم برایمان کمی تعجب آور بود، راستش صدای آمریکا و بی بی سی و من تو نتوانسته بر عزم مردم خدشه ای وارد کند و با آنکه تا صبحگاهان با خدا عاشقی کرده اما عرصه را در این روز خالی نکرده و حضورشان در راهپیمایی رنگی دیگر به خود گرفته است.

خبرنگار ما حکایت این مردم را عاشقی توصیف می کند، او در این میان جمعیت حاضر گشته و با مسئولان این مرز و بوم به صحبت نشسته است.

حجت الاسلام محمدی نژاد امام جمعه رباط کریم در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار رباط نیوز، اظهار کرد: ۱۷۸ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام راحل روز قدس را نامگذاری کردند چرا که فلسطین تنها و غریب مانده بود.

وی ادامه داد: مردم جهان با حمایت از آرمان فلسطین به میدان آمده و ایرانی ها نیز با حضور در این میدان به غربی ها نشان می دهند که همچنان پای آرمان های فلسطین هستند.

در ادامه حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس نیز در حاشیه این مراسم ابراز کرد: ائمه اطهار تأکید دارند که باید به امور مسلمین توجه داشت، ما باید به حالات دیگر مردم مسلمانان دنیا توجه کنیم و دلیل حضورمان در این راهپیمایی نیز برهمین اساس است.

وی تأکید کرد: در دنیای کنونی و عصری که داعش، طالبان و دیگر گروههای تروریستی هستند باید مبارزه کرد، مبارزه ای که بتواند جریاناتی چون اسراییل را از بین برده تا مظلومان بتوانند در راحتی باشند.

سیدمهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: این روز فرصتی مناسب است که روز قدس در رأس امور قرار گیرد و به عنوان مطالبه تبدیل شود.

وی ادامه داد: پیگیری امور فلسطین امروزه تبدیل به یک مطالبه جهانی شده و تمام کشورهایی که خواهان ازادی هستند به این موضوع توجه دارند.

فرماندار رباط کریم خاطرنشان کرد: مردم دنیا با حرکات ناشایست اسراییل درباره فلسطین و اظهارنظر این رژیم منحوس درباره قبله اول مسلمین مخالف هستند و امیدواریم شاهد خروج بیگانگان از فلسطین اشغالی باشیم.

وی تصریح کرد: امروز فصل مشترکی بین تمام امتهای آزادی خواه جهان وجود دارد و آن این است که قدس باید به مسلمانان برگردانده شود.

در بخش پایانی این راهپیمایی سیدمحمد میرزمانی، شهردار رباط کریم نیز درحاشیه این راهپیمایی بزرگ، عنوان کرد: روز قدس یوم اللهی است که در تقویم مسلمانان به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: روز قدس بیانگر وجود اتحاد مشترک بین مسلمانان جهان درباره قبله نخست مسلمانان است و امروز مردم جهان نیز بر این امر تأکید دارند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *