بازگشت دهها عضو منافقین به کشور؛ ایران قربانی تروریسم

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم: با کامل شدن فروپاشی گروهک منافقین در عراق، ده ها عضو این گروهک با برخورداری از عفو جمهوری اسلامی ایران، راهی کشور خواهند شد. این از تازه ترین حوادث مربوط به کمپ لیبرتی در عراق است.

به گزارش رباط نیوز،اسامی نادمان عفو شده گروهک منافقین، تحویل نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل شده است و آنان بزودی به کشور بازخواهند گشت.

به گزارش ایرنا، این اولین گروه از فرقه تروریستی مجاهدین خلق نیستند که به ایران باز می گردند. پیش از این نیز و خصوصا در جریان اشغال عراق دهها نفر از ساکنان پادگان اشرف به ایران بازگشتند و زندگی عادی خود را از سر گرفتند. بازگشت این افراد به ایران در حالی است که فرقه تروریستی مجاهدین خلق مدام تلاش می کند با عناوین مضحکی چون “اشرف نشین ها” (اشاره به ساکنان کمپ لیبرتی که زمانی در پادگان اشرف مستقر بودند) از عده قلیل باقی مانده استفاده تبلیغاتی ببرد. اما واقعیت این است که ساکنان لیبرتی نیز به خوبی دریافته اند که تمام عمر خود را به عبث روی قمار قدرت طلبی رجوی های و مشی تروریستی آنها گذاشته اند. ساکنان لیبرتی هم اکنون به دنبال فرار از این پادگان و بازگشت به ایران و احیانا یک کشور ثاثل هستند. یک هفته قبل خبرگزاری ها از فرار ۶ تن از ساکنان این کمپ به خارج از آن خبر دادند.

خفقان حاکم بر اعضاء منافقین
سازمان مجاهدین خلق ساکنان کمپ لیبرتی را به شدت تحت کنترل دارد. تردد آنها در این کمپ به ساعات مخصوصی در طول روز محدود بوده و با نظارت کامل گشت های موجود در این کمپ صورت می گیرد. ساکنان کمپ مجاز نیستند با هم خلوت کرده و در زمینه خاصی هم اندیشی داشته باشند. معمولا سعی می شود به حدی از این افراد کار کشیده شود که فرصت اندیشیدن و یا اختلاط و همفکری با همدیگر را نداشته باشند.

علاوه بر محدودیت های فیزیکی، ساکنان کمپ از نظر عاطفی نیز در شرایط کاملا محدود شده ای به سر می برند. موسسه تحقیقات دفاع ملی آمریکا (رند) در گزارشی که در سال ۲۰۰۹ میلادی در خصوص وضعیت اعضاء مجاهدین خلق در پادگان اشرف منتشر کرد، در این زمینه می نویسد: بعد از شکست در عملیات فروغ جاویدان،… جهت اعمال یک دیسیپلین جدید “نظامی”، به اعضای بدنه دستور داده شد که نه تنها در جداسازی جنسی مستقر شوند بلکه همچنین همسران خود را طلاق داده، تجرد کامل اختیار کرده، و حتی ارتباط خود با دوستان و خانواده چه در داخل مقر های سازمان مجاهدین خلق و چه در خارج از آنرا قطع نمایند. عشق به رجوی ها می بایست جای عشق به همسر و خانواده را میگرفت…..به عنوان بخشی از “انقلاب ایدئولوژیک”، طلاق های اجباری و تجرد از جانب رجوی ها جبرا اعمال گردیده است. طلاق اجباری زوج ها را موظف ساخت تا حلقه های ازدواج خود را در یک کاسه انداخته و عواطف خود نسبت به یکدیگر را محکوم نمایند. (بهرحال این قانون شامل ازدواج رجوی نشد و رهبران مجبور به تجرد نشدند).”
ساکنان کمپ اشرف عملا در این کمپ اسیر هستند. آنها حق خروج از کمپ را ندارند. دیده بان حقوق بشر درسال ۲۰۰۵ میلادی گزارشی به نام ” خروج ممنوع” درباره پادگان اشرف منتشر کرد و در آن به ممانعت رهبران فرقه از خروج اعضاء پرداخته است. هراس عوامل فرقه مجاهدین خلق این است که با خروج ساکنان کمپ به بیرون  و پی بردن آنها به واقعیات، عملا از سازمان خارج شده و در نتیجه ساختار فرقه ای سازمان از هم بپاشد و چیزی به اسم مجاهدین خلق باقی نماند. به همین دلیل تمام تلاش شان را به کار بسته اند که ساکنان کمپ را به صورت گروهی و یا حداقل در دسته های چند صد نفری و حتی الامکان بدون دخالت نهادهای حقوق بشری از عراق خارج کنند. اما حوادث برخلاف آن چیزی که عوامل منافقین می خواهند پیش می رود. تشکیلات فرقه در حال فروپاشی کامل است. اعضاء این فرقه در کمپ لیبرتی یا در حال فرار از آن و یا به دنبال بازگشت به ایران هستند. در این میان پذیرش این افراد به عنوان کسانی که خود قربانی ترور بوده اند بیانگر روش و مشی اصولی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی است.

ایران قربانی تروریسم
این در حالی است که ایران از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان است. آمار قربانیان ترور در کشور به بیش از ۱۷هزار نفر می رسد. این رقم از بالاترین میزان ترورهای صورت گرفته در جهان است. آمار بالای ترورها در ایران وقتی قابل ملاحظه است که با دیگر کشورها مقایسه شود. آمار ۱۷ هزار قربانی ترور ایران در حالی است که قربانیان گروه تروریستی جدایی طلبان باسک (اتا) در اسپانیا که از مهمترین گروه های تروریستی شناخته شده اروپا و جهان است در طی بیش از ۴۰ سال فعالیت تروریستی به زحمت به هشتصد نفر می رسد.

ایران نه تنها از نظر تعداد بالای قربانیان ترور که از لحاظ تعدد گروه های تروریستی نیز قربانی بزرگ تروریسم محسوب می شود. با این حال همواره به حمایت از تروریسم متهم می شود. در طول سه دهه اخیر، بیش از ده گروه تروریستی در ایران فعالیت داشته اند. این گروه ها عبارتند از فرقان ، چریک‌های فدایی خلق ( چریک هایی خلق ترکمن)،  اتحادیه کمونیست‌های ایران (سربداران)، کومله کردستان، حزب دموکرات کردستان، انجمن پادشاهی ایران،  جندالله، پژاک، سازمان خلق عرب خوزستان و گروهک مجاهدین خلق.

ایران قربانی تروریسمبرخی از این گروه ها کاملا از بین رفته اند. فرقان از جمله این گروه هاست اما برخی دیگر همچنان فعال هستند. بارزترین گروه های فعال در شرایط کنونی، پژاک ، جیش العدل و گروهک مجاهدین خلق می باشند که تحت حمایت کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه فعالیت می کنند. از بین سه گروهک اخیر ، منافقین دارای بیشترین سابقه ترور است به نحوی که حدود ۱۲ هزار نفر از این قرباینان ترور به وسیله فرقه تروریستی مجاهدین خلق ترور شده اند.

آنچه بحث گروه های تروریستی درایران را به یک موضوع مهم تبدیل می کند استفاده عوامل بیرونی از آنها در راستای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران است. استفاده از تروریسم خصوصا در بعد از جنگ سرد و با رشد روز افزون این پدیده در سال های اخیر، به استراتژی مهم سیاست خارجی آمریکا و در کل غرب تبدیل شده است. اگر زمانی کمونیسم و خطر نفوذ آن بهانه سیاست های توسعه طالبانه و مداخله در امور دیگر کشورها بود امروز این تروریسم است که همان نقش را ایفا می کند و ابزاری برای دخالت در نظام های سیاسی منطقه ای مثل ایران است که قدرت هژمون را به چالش می کشند.

در سال های اخیر با پررنگ شدن نقش تروریسم در سیاست خارجی آمریکا و متحدان غربی اش، همواره از گروه های تروریستی به عنوان ابزار و اهرم فشار بر جمهوری اسلامی استفاده شده است. شاید بتوان گفت بارزترین مصداق در این زمینه حمایت از فرقه تروریستی مجاهدین خلق است. وزارت خارجه آمریکا از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۲ میلادی این گروهک را در فهرست گروه های تروریستی و هم ردیف با القاعده و طالبان قرار داد. اما این اقدام آمریکا هیچ گاه جدی گرفته نشده و قانون مربوط به آن اجرا نشد. زیرا مجاهدین خلق با نام های پوششی متعدد و با عِلم مقامات آمریکایی به این موضوع در طول سال های گذشته فعالیت های متعددی در این کشور داشته و حتی توانسته بودند که در کنگره آمریکا صاحب دفتر شوند.  این گروه نهایتا سال گذشته از فهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج شد.

ایران قربانی تروریسمحمایت غرب و در راس ان آمریکا  از تروریسم در ایران در اشکال مختلف صورت می گیرد. اقدامات خرابکارنه و تروریستی به همراه تلاش  برای بی ثبات ساختن نظم سیاسی موجود مهمترین شیوه های بهره گیری از گروه های تروریستی فعال در ایران است. ساده ترین اشکال اقدامات خرابکارانه و تروریستی انجام حملات و انفجارهای تروریستی است. در طول سال های گذشته خصوصا چند سال اخیر شاهد انفجارها و حملات متعدد تروریستی از سوی گروه هایی چون پژاک، جیش العدل ، انجمن پادشاهی ایران و گروهک مجاهدین خلق بوده ایم. انفجار حسینیه شیراز، حادثه تروریستی تاسوکی، انفجار بمب در مراسم رژه نیروهای مسلح در مهاباد و دهها انفجار دیگر در همین چند سال اخیر به وقوه پیوسته اند. غرب همچنان به دنبال این است تا از گروه های فعال تروریستی علیه منافع ایران بهره بگیرد. این حمایت ها در قالب ” تروریسم خوب”توجیه می شود.

علاوه بر این غرب همواره تلاش کرده است تا از گروه های تروریستی برای خرابکاری در برنامه هسته ای ایران بهره بگیرد. ترور دانشمندان هسته ای و جاسوسی در زمینه تاسیسات هسته ای کشور از دیگر اقداماتی است که غرب با استفاده از گروه های تروریستی در ایران پیش می برد.

حمایت آمریکا و دیگر کشورهای غربی از گروه های تروریستی ضد ایرانی از دید رسانه ها و روزنامه نگاران این کشورها نیز پنهان نمانده است. در موارد زیادی رسانه های غربی به افشاگری در خصوص حمایت غرب و اسرائیل از گروه های تروریستی بر ضد ایران خصوصا گروهک مجاهدین خلق پرداخته اند.

این فرقه تروریستی تلاش زیادی می کند از تحولات منطقه ای و جهانی برای برای اثبات توان خود در ضربه زدن به منافع ایران و جلب توجه دولتمردان غربی نهایت استفاده را ببرد. این فرقه برای پیشبرد اهداف خود هزینه های هنگفت مالی و تبلیغاتی متقبل می شود. سیمور هرش روزنامه نگار وابسته به هفته نامه نیویوکر چندی پیش در گزارشی از آموزش نظامی آمریکایی ها به اعضای مجاهدین خلق در صحرای نوادا خبر داد.

سیمور هرش که زمانی از ابعاد هولناک اقدامات ضد حقوق بشری آمریکایی ها در زندان گوانتانامو و ابوغریب پرده برداشت در گزارش اخیر خود فاش کرد که دولت آمریکا برای انجام عملیات های خرابکارانه در ایران در تاسیسات هسته ای واقع در صحرای نودای این کشور به اعضای مجاهدین خلق آموزش می داده است. این آموزش ها در خصوص جاسوسی هسته ای و در یک مرکز کاملا محرمانه هسته ای آمریکا صورت گرفته است.

پیش تر و در ژوئن ۲۰۰۸مصادف با تیرماه ۱۳۸۷ نیز این روزنامه نگار از طرح ۴۰۰ میلیون دلاری دولت وقت آمریکا به رهبری جورج دبلیو بوش به گروه های مخالف ایرانی از جمله مجاهدین خلق خبر داده بود. این گزارش سیمور هرش هیچ گاه از سوی مقامات آمریکایی تکذیب نشد.

تازه ترین مورد استفاده از فرقه تروریستی مجاهدین خلق بر ضد اهداف ایرانی، ترور دانشمندانی هسته ای و از جمله ترور شهید احمدی روشن قائم مقام معاونت بازرگانی سایت نطنز است. شبکه تلوزیونی ان بی سی آمریکا چند ماه بعد از این حادثه تروریستی، در گزارشی به نقل از دو تن از مقامات عالی رتیه آمریکایی فاش ساخت که ترور احمدی روشن با همکاری موصاد و نیروهای گروهک مجاهدین خلق صورت گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *