بازدید شهردار رباط کریم از پروژه های عمرانی قابل افتتاح در دهه مبارک فجر

شهردار رباط کریم:بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های مهمی در سطح شهر خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، شهردار رباط کریم به توضیح پروژه های قابل افتتاح در دهه مبارک فجر سالجاری پرداخت و گفت: پروژه ساختمان شهرداری و آتش نشانی ناحیه سفیدار در دو طبقه به مساحت ۴۰۰ متر مربع و زیربنای ۸۰۰ متر مربع در حال احداث می باشد.

ایشان به پروژه عظیم و ماندگار میدان سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه به مساحت ۲۸۶۰۰ مترمربع به جهت ایجاد یک ورودی زیبا برای شهر با یاد و نام سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در حال احداث می باشد.

وی به توضیحاتی در مورد تکمیل پارک ملل و پارک بانوان آبشناسان پرداخت و اذعان داشت: پروژه پارک ملل به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و پارک آبشناسان به مساحت ۵۲ هزارمترمربع می باشد که ۵ هزار مترمربع آن شامل پارک بانوان و ۲۰ هزار مترمربع آن شامل شهر بازی و ۲۷ هزار متر مربع آن شامل خود پارک خواهد شد که در آن اقدامات عمرانی و فضای سبز ایجاد خواهد شد.

مهندس پارسا به دیگر پروژه قابل افتتاح در دهه فجر پرداخت و گفت: احداث پیاده راه خیابان جهاد به مساحت ۱۲۰۰ متر به طول ۱۰۰ متر بمنظور تسهیل در رفت و آمد و زیباسازی منطقه اجرایی خواهد شد.

شهردار رباط کریم در ادامه به پروژه ساختمان خدمات شهری شهرداری رباط کریم پرداخت و اظهار داشت: این پروژه به مساحت ۱۸۳۰ مترمربع بنا و ۲۶۰۰ مترمربع محوطه از سه سال قبل آغاز شده است که در دوسال گذشته کاملا متوقف شده بود اما با تلاش همکارانم در معاونت فنی و عمرانی هم اکنون نماکاری ساختمان آغاز شده است.

ایشان به دیگر پروژه قابل افتتاح در دهه فجر اشاره نمود و گفت: سوله مدیریت بحران شهرداری رباط کریم نیز به مساحت ۹۰۰ مترمربع و احداث سالن ورزشی شیریندر به مساحت تا دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

سکاندار مدیریت شهری اذعان داشت: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی علاوه بر افزایش سرانه ورزشی شهر رباط کریم، در ترویج فرهنگ ورزش همگانی، افزایش انگیزه و علاقه در جوانان برای گرایش به ورزش، افزایش سلامت جامعه و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است، به همین دلیل احداث سالن ورزشی شیریندر به مساحت کلی ۲۰۰۰ متر مربع با ۱۳۰۰ مترمربع زیربنا در حال احداث می باشد.

وی در ادامه به پروژه گلخانه شهرداری اشاره کرد و گفت: این گلخانه نیز با هدف خودکفایی شهرداری رباط کریم در تولید گل و گیاه به مساحت ۸۵۰۰ مترمربع از ۴ سال پیش متوقف شده بود که هم اکنون کار احداث آن از سرگرفته شد و تا دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار رباط کریم در حاشیه این بازدید به احداث ۳ کتابخانه در محلات شیریندر، پارک گل نرگس و شهرک شهید آبشناسان اشاره کرد و گفت: برای اولین بار احداث کتابخانه در این محلات به همت شهرداری رباط کریم احداث و تا ۲۲ بهمن سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار رباط کریم در پایان به احداث پایانه تاکسی در میدان آزادگان اشاره کرد و گفت: به منظور جمع آوری تاکسی های برون شهری از سطح شهر، این پایانه در میدان آزادگان به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در حال احداث می باشد که در آن احداث استراحتگاه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و دفتر اداری برای رانندگان عزیز در نظر گرفته شده است تا از امنیت بیشتر و نظارت دقیق تری برخوردار باشند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *