اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد + عکس

اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران شامل ۴۰ تن اقلام مختلف به مقصد بنگلادش و برای امدادرسانی به مسلمانان آواره میانماری ارسال شد.

به گزارش رباط نیوز، اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار بامداد امروز (جمعه) از پادگان شکاری-ترابری شهید لشکری تهران به مقصد بنگلادش ارسال شد.

اولین محموله از این کمک‌ها با وزنی حدود ۴۰ تن و شامل دارو، اقلام خوراکی و چادر با همراهی تیم‌هایی از هلال احمر، مجلس شورای اسلامی و وزارت خارجه ایران، در دو بخش بارگیری و ساعت ۶ صبح به بنگلادش ارسال شد.

«ابراهیم رحیم‌پور» معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه ایران با مشخص دانستن هدف از این ارسال، گفت به دلیل شناخته شده نبودن مسیر پرواز، با تمهیداتی که هلال‌احمر و سفارت ایران در بنگلادش دیده‌اند، اقدامات برای تسهیل این ارسال انجام شده است.

رحیم‌پور پیش از پرواز، ضمن ابراز امیدواری برای تداوم ارسال این نوع کمک‌ها برای آوارگان میانماری، احتمال داد این کار از مسیرهای راحت‌تری مانند دریایی انجام شود.

وی همچنین در پایان نسبت به اینکه در مرحله‌های بعدی ارسال، کمک‌های بشردوستانه ایران مستقیما به خود کشور میانمار ارسال شوند ابراز امیدواری کرده و افزود که مذاکرات مربوطه در این زمینه انجام شده و مقامات میانماری نیز پذیرفته‌اند تاریخ‌هایی را از سوی ایران برای این کار دریافت کنند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *