انسداد مقطعی بخشی از جاده چالوس تا پایان سال

رئیس پلیس راه استان البرز از انسداد موقت و مقطعی بخشی از جاده چالوس تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  راه دانا، رضا اکبری امروز در گفت‌وگو با فارس در کرج اظهار داشت: محور کرج ـ چالوس جزو زیباترین و جذاب‌ترین جاده‌های جهان به شمار می‌آید و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

وی افزود: از سوی دیگر این محور به دلیل اتصال استان‌های تهران و البرز به استان‌های شمالی به ویژه استان مازندران و شهرستان توریستی چالوس، جزو پرترددترین محورهای برون‌شهری کشور و حتی خاورمیانه به شمار می‌آید.

رئیس پلیس راه استان البرز تصریح کرد: به دلیل حجم تردد بسیار بالا در محور کرج ـ چالوس، به طور طبیعی این جاده نیاز به اصلاح، بازسازی و مرمت دارد که این طرح‌های عمرانی به طور مرتب توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه در حال انجام است.

اکبری گفت: این در حالی است که نمی‌توانیم جاده چالوس را به طور کامل برای اجرای عملیات عمرانی مسدود کنیم و باید طرح‌های فوق بر اساس زمان‌بندی کارشناسی شده صورت گیرد تا اخلالی در تردد خودروها ایجاد نشود.

وی بیان داشت: به همین دلیل پیش از اجرای هر طرح عمرانی در جاده چالوس، ابتدا کار کارشناسی به ویژه در خصوص زمان‌بندی اجرا انجام می‌شود.

رئیس پلیس راه استان البرز افزود: بر اساس طرحی که دستگاه‌های اجرایی در دستور کار دارند، نیاز است که تونل پنجم جاده چالوس که معروف به تونل امیر کبیر بوده، اصلاح، بازسازی و مرمت شود.

اکبری ادامه داد: این طرح از هفته آینده آغاز و طبق طراحی صورت گرفته اجرای آن تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به اینکه روزهای آخر هفته، جاده چالوس از نظر حجم خودروها، ترافیک بسیاری را تحمل می‌کند، اجرای طرح فوق در تونل امیرکبیر شب های شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه اجرا  می‌شود.

رئیس پلیس راه استان البرز درباره زمان اجرای طرح فوق اظهارداشت: عملیات بهسازی و نوسازی تونل امیر کبیر، از ساعت ۲۱ تا پنج صبح اجرا و در این مدت، تونل فوق مسدود می‌شود.

اکبری در پایان تصریح کرد: در زمان مسدود شدن مسیر فوق،‌ شهروندان می‌توانند از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *