فرمانده نیروی زمینی ارتش:

انتقال پیکر جانباختگان به‌صورت پیاده به پائین کوه دنا منتقل می شود

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروهای امدادی در ادامه روند انتقال تعدادی از پیکرها، با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه به صورت پیاده و با عبور از مسیری سخت اقدام به انتقال پیکرها به پایین کوه دنا کرده‌اند.

به گزارش  رباط نیوز به نقل از دانا،امیر کیومرث حیدری  با اشاره به وضعیت جستجو و انتقال پیکر مسافران پرواز تهران-یاسوج اظهار داشت: در روز گذشته با پیداشدن لاشه هواپیمای آسمان و پیکر تعدادی از مسافران، نیروهای امدادی به دلیل تاریکی هوا و صعب‌العبور بودن مسیر  اقدام به زدن کمپ در محل پیدایش لاشه و پیکرها کردند.

وی ادامه داد: در ادامه بررسی‌ها و روند جستجو میان لاشه‌های هواپیما، نیروهای امدادی و کوهنوردان حاضر در محل حادثه موفق به کشف و شناسایی تعدادی از پیکر مسافران این پرواز شدند که بلافاصله اقدام به جمع‌آوری و بسته‌بندی تعداد کثیری از این پیکرها کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش پیرامون چگونگی انتقال پیکرها به پایین کوه تصریح کرد: نیروهای امدادی در ادامه روند انتقال تعدادی از پیکرها، با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه به صورت پیاده و با عبور از مسیری سخت اقدام به انتقال پیکرها به پایین کوه دنا کرده‌اند.

وی افزود: تیم‌های بعدی امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند و امید است که تا پیش از غروب آفتاب بتوانیم پیکر تمام این مسافران را به پایین کوه منتقل کرده و پس از طی‌شدن روند آن به خانواده‌ها تحویل دهیم، این در حالی است که در عملیات جمع‌آوری، تکه‌های پیکر این مسافران به‌دست آمده و در قدم نخست لازم است که توسط آزمایش DNA مورد بررسی قرار بگیرند.

امیر حیدری با اشاره به شرایط آب و هوایی منطقه بیان کرد: امید است که با توجه به شرایط نامساعد آب و هوایی حاکم بر منطقه حادثه، عملیات انتقال تمام پیکرها به‌زودی انجام شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *