مدیر ناحیه علامه امینی: امکاناتی در مساجد برای کارتن خواب‌ها نداریم

حجت‌الاسلام صنوبری؛ مدیر ناحیه علامه امینی مرکز رسیدگی به امور مساجد، گفت: امکاناتی در مساجد برای کارتن خواب‌ها نداریم و از سوی دیگر معمولا بسیاری از این افراد تعهد چندانی به رعایت احکام شرعی مرتبط با مسجد ندارند.

به گزارش رباط نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین صنوبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، گفت: امکاناتی در مساجد برای کارتن خواب‌ها نداریم زیرا اولا حضور چنین افرادی در مساجد از نظر شرعی با اشکال روبرو است، ثانیا این افراد معمولا تعهد چندانی به رعایت احکام شرعی مرتبط با مسجد ندارند.

وی با اشاره به آمادگی تعداد بسیار کمی از مساجد ناحیه علامه امینی برای استراحت مسافران به دلیل  کمبود خادم، افزود: مسافران بهتر از کارتن خواب‌ها موازین و احکام شرع را رعایت می‌کنند به همین دلیل برخی از مساجد ناحیه علامه امینی مانند مسجد امام جواد (ع) (در شهر پرند که تا ساعت ۲۳ باز است) و مسجد سیدالشهدا (ع) که پیش از اذان صبح تا پس از طلوع آفتاب، باز است، به این افراد، خدمات می‌دهند.

مدیر ناحیه علامه امینی مرکز رسیدگی به امور مساجد، خاطرنشان کرد: شهردای با ساخت چندین نمازخانه در برخی مناطق شهرستان رباط کریم، فضای استراحت و انجام اعمال عبادی را برای مسافران فراهم کرده است، برای نمونه نمازخانه‌هایی در پارک شهدای گمنام (معلم) در خیابان امام خمینی، جنب شهرداری و همچنین در میدان آزادگان روبروی پمپ بنزین احداث شده اند.

صنوبری با اشاره به تلاش های مرکز رسیدگی به امور مساجد برای خدمات‌رسانی بیشتر به اقشار گوناگون مردم از جمله مسافران، اضافه کرد: مساجد به دلیل مشکلات مالی و در نتیجه کمبود خادم و نگهبان، در این زمینه دچار مشکلاتی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *