امام جمعه گرگان: ازدواج کودکان، وهن اسلام است

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ازدواج دختران ۸ تا ۹ ساله در بعضی مناطق کشور، گفت: ازدواج های اینچنینی که بنام دین ثبت می شود موجب وهن و تخریب اسلام در سطح جهان است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از ایرنا، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به ازدواج دختران ۸ تا ۹ ساله در بعضی مناطق کشور، گفت: ازدواج های اینچنینی که بنام دین ثبت می شود موجب وهن و تخریب اسلام در سطح جهان است.
آیت الله نورمفیدی در دیدار با دبیر مرجع ملی حقوق کودکان پس از ارائه گزارشی مبنی بر ازدواج کودکان در برخی مناطق کشور ابراز داشت: هر چند در اسلام به انجام سنت حسنه ازدواج بویژه در سنین پایین تاکید شده اما در رابطه با کودکانی که هنوز قدرت تشخیص ندارند کار درستی نیست.
امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از همه ظرفیت ها با چنین کارهایی (ازدواج کودکان) برخورد قانونی شود.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری نیز در این دیدار گفت: حساس سازی مسئولان ذیربط در حوزه حقوق کودک از وظایف اصلی ماست موضوعی که شاید تاکنون به آن کم توجهی شده باشد.
مظفر الوندی افزود: در مرجع ملی حقوق کودکان وزارت دادگستری علاوه بر عضویت ۱۶ سازمان دولتی نمایندگانی از نهادهای غیر دولتی نیز حضور دارند.
وی ابراز داشت: حدود ۳۰ درصد جمعیت ایران زیر ۱۸ سال هستند که می توانند تحت پوشش خدمات مرجع ما قرار گیرند.

وی به اهمیت مقوله آموزش در امرحقوق کودکان اشاره کرد و گفت: باید علاوه بر خانواده ها؛ کودکان را نیز به حقوق خود واقف سازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *