امام جمعه موقت رباط کریم: پیروزی در نبرد حلب دستاورد بزرگی بود/ تفرقه میان مسلمانان هدف اصلی دشمنان اسلام

امام جمعه موقت رباط کریم گفت: دشمنان می خواستند با گرفتن حلب میان شمال و جنوب سوریه تفرقه اندازی کنند اما با تصرف این شهر توسط نیروهای نظامی و مردمی بسیج تمام این نقشه ها بر ملا شد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام سعید جلالی، امام جمعه موقت شهر رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه که با حضور آحاد مردم خداجو و خانواده شهدا، ایثاگران و جانبازان در مصلی شهر برگزار شد، با اشاره به معنای صراط مستقیم در قرآن کریم اظهار کرد: این کلمات نورانی در چندین سوره قرآن کریم آمده است و به معنای پیوستن به راه حق و حقیقت است.

وی افزود: انسان ها در زندگی روزمره خود باید به دنبال حقیقت و روشنایی بروند چرا که این راه ماندگار خواهد بود.

امام جمعه موقت رباط کریم ادامه داد: اگر امروز پیامبری در میان ما نیست باید راه کتاب خدا را در پیش گرفته و بر آن استوار باشیم،قرآن کریم و عمل به دستوارت الهی راهگشای بسیاری از مشکلات جوامع امروزی دنیا است.

حجت الاسلام جلالی با اشاره با روز حمل و نقل، این روز را بر تمامی تلاشگران این عرصه تبریک و تهنیت گفت.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش، با تبریک سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص)، بر وحدت بین مسمانان تأکید و خاطرنشان کرد: وحدت میان شیعه و سنی وحدت میان مسلمین است، چرا ما باید وحدت داشته باشیم خداوند در قران و پیامبر و اهل بیت(ع) بر این امر مهم تأکید دارند، ما نباید در این زمان به دشمنان اجازه دهیم تا از ما سوء استفاده کنند.

امام جمعه موقت رباط کریم ادامه داد: امروزه کشورهایی مانند آمریکا و اسراییل از تفرقه میان مسلمانان بهره گیری می کنند و به غارت اموال آن ها می پردازند.

حجت الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: روز شهادت دکتر محمد مفتح را روز وحدت میان دانشگاه و حوزه می نامند این وحدت یعنی این که این دو مکتب علم باید با هم دوست باشند و کشور را به سوی پیشرفت هدایت کنند.

امام جمعه موقت رباط کریم تصریح کرد: دشمنان می خواستند با گرفتن حلب میان شمال و جنوب سوریه تفرقه اندازی کنند اما با تصرف این شهر توسط نیروهای نظامی و مردمی بسیج  تمام این نقشه ها بر ملا شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *