امام جمعه موقت رباط کریم: نمی‌دانم چرا برخی از مسئولان در رباط کریم سکونت ندارند

امام جمعه موقت رباط کریم گفت:مسئولی که در همان شهر که مسئولیت دارد زندگی نکند نمی تواند مشکلات را درک کنند امام راحل می فرمایند که همان روز که دست فروش بودند شهید رجایی و زمانی که رییس جمهور شدند هیچ تغییری در رفتار کردار ایشان ندیدم . امید وارم مسئولین درس بگیرند .

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز،حجت الاسلام سعید جلالی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اظهار کرد:روز غدیر روز رفراندوم است یعنی روز اعلام عمومی ولایت علی (ع)، امیر المومنین(ع) سالها پیش در روزی که پیامبر(ص) خود را معرفی کرد ایشان ۳ بار دست بلند کردند و پیامبر ایشان را به عنوان برادر و جانشین خود اعلام کرده بودند .

وی ادامه داد: روز غدیر روزیست که یک مذهب درست انتخاب شد، ضرورت دارد که درباره غدیر بحث شود و موضوع بعدی ولایت فقیه است پس باید توجه داشت در این روز ۱۱ امام تثبیت می شود و بعد از آن نیز درباره امام عصر(عج) صحبت سخن به میان می آید.

امام جمعه موقت رباط کریم با اشاره به موضوع ولایت فقیه، عنوان کرد: فردی که نزدیک ترین فرد به امام زمان(عج) است ولی فقیه است و ان فرد ایت الله العظمی خامنه ای هستند حتما باید درباره حادثه غدیر تحقیق شود .

حجت الاسلام جلالی به روز مباهله پیامبراکرم(ص) اشاره کرد و گفت: از این مباهله می توان فهمید که تمام ائمه اطهار(ع) در مشکلات خانواده در کنارشان بودند چون به حقانیت دین اعتقاد دارند ، پس مسئولین زمانی حقانیت حرف های خود را درک می کنند که خانواده خودشان در کنارشان باشند به همین دلیل است که مقام معظم رهبری می فرمایند مردم در مشکلات جلو تر از مسئولین هستند، مردم به تکلیفشان عمل کردند پس مسئولین باید به تحقیق درباره روز مباهله درست عمل کنند.

وی با انتقاد از برخی مسئولان که در شهرهای محل مأموریت سکونت نمی کنند، خاطرنشان کرد: مسئولی که در همان شهر که مسئولیت دارد زندگی نکند نمی تواند مشکلات را درک کنند امام راحل می فرمایند که همان روز که دست فروش بودند شهید رجایی و زمانی که رییس جمهور شدند هیچ تغییری در رفتار کردار ایشان ندیدم . امید وارم مسئولین درس بگیرند .

وی در آخر روز عید غدیر خم سالروز امامت و ولایت و روز ولادت امام موسی کاظم (ع) را به مسلمین تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *