امام جمعه رباط کریم: باید اخلاق و منش حضرت زهرا الگوی تمام زنان باشد

حجت الاسلام محمدی نژاد گفت: در زمان حضرت زهرا(س) مردم امکانات بسیاری نداشتند، خانواده امام علی(ع) در خدمت دیگران بودند و گندم و جو همسایگان را تبدیل به آرد می کردند، این عادت ها باید در میان مردم جامعه نهادینه شود تا بتوانیم افراد موفقی در زندگی باشیم.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد،امام جمعه شهرستان رباط کریم، امروز در ایین سوگواره یاس نبوی در امامزاده عمادالدین(ع) عمل صالح را راهگشای زندگی آدمی دانست و اظهار کرد: قرآن کریم تأکید دارند که تمامی انسانها در خسران هستند مگر آنهایی که عمل صالح دارند، لذا عمل صالح می تواند انسانها را به درجات عالی هدایت کند.

وی افزود: تمامی اعمالی که در دین اسلام به آن ها اشاره شده می تواند سعادت حقیقی را برای انسانها به ارمغان آورد، دعای پدر و مادر و حتی خمس دادن و پرداخت زکات اینها هرکدام در ایجاد شادی در زندگی موثر هستند.

امام جمعه شهرستان رباط کریم یاری رساندن به فقرا و مساکین را مهم ارزیابی و ابراز کرد: باید کمی از صفات خدا متعال در وجود بندگان باشد، یاری رساندن به فقرا عمل بسیار والایی است که باید در میان مردم تبدیل به عادت شود.

وی افزود: در زمان حضرت زهرا(س) مردم امکانات بسیاری نداشتند، خانواده امام علی(ع) در خدمت دیگران بودند و گندم و جو همسایگان را تبدیل به آرد می کردند، این عادت ها باید در میان مردم جامعه نهادینه شود تا بتوانیم افراد موفقی در زندگی باشیم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: در دنیا باید دست انسان های مستمند را گرفت چرا که در آخرت اینها می تواند مایه افتخار ما باشد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *