امام جمعه رباط کریم:بی تفاوتی نسبت به حجاب سم مهلکی برای جامعه است

امام جمعه رباط کریم گفت: تربیت فرزندان دختر در آینده یک جامعه نقش مهمی را ایفا می کند به طوری که اگر خانواده ها در تربیت دختران کوتاهی کنند دودش به چشم جامعه می رود، بی حجابی و بدحجابی را مد می کنند و حرف کسی را نیز گوش نمی دهند.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در نماز عبادی سیاسی روز جمعه این شهرستان، با اشاره به سبک زندگی اسلامی و سخنان رهبرمعظم انقلاب در خراسان شمالی، اظهار کرد: یکی از موضوعات مطرح شده از دیدگاه رهبری، توجه به نگاه نوع مسکن و پرهیز از تجمل گرایی در زندگی است، ایشان در این سفر سوالاتی را مطرح فرمودند که نباید انسان ها در جامعه اسلامی به تجمل گرایی روی آورند.

وی افزود: در روایات آمده است که افراد باید منازل واسعه داشته باشند، این به این منظور است که انسان ها باید به اندازه نیاز مسکن داشته باشند.

امام جمعه رباط کریم در ادامه با انتقاد از وضعیت بی تفاوتی برخی خانواده ها نسبت به حجاب فرزندان ادامه داد: والدین فرزندان خود را نسبت به رعایت حجاب توصیه کنند، خانواده ها رکن اساسی در جامعه و عنصر مهمی در تربیت نیروی انسانی هستند.

وی تأکید کرد: تربیت فرزندان دختر در آینده یک جامعه نقش مهمی را ایفا می کند به طوری که اگر خانواده ها در تربیت دختران کوتاهی کنند دودش به چشم جامعه می رود، بی حجابی و بدحجابی را مد می کنند و حرف کسی را نیز گوش نمی دهند.

حجت الاسلام محمدی نژاد ادامه داد: فضای ساختاری منازل نباید به گونه ای باشد که افراد میهمان بتوانند حتی فضای آشپزخانه را نیز ببینید، اینکه میهمان مشرف بر میزبان باشد کار خوبی نیست، لازم است معماران ساختمانی در طراحی نقشه به اصل اسلامی توجه کنند.

وی بیان کرد: تعامل بین دولت و دین باید نگاه ویژه ای به آن شود، نقش تعامل این دو باید مدنظر باشد.

وی افزود: امروز نقشه دشمنان برای جایگزینی فضای مجازی به جای مساجد است، این که مساجد خلوت شود سم مهلکی برای مردم است، اگر مردم مسجد را کنار بگذارند به طور قطع از نمازهای روزانه نیز خداحافظی خواهند کرد دشمن می خواهد سنگر مسجد را درنظر جوانان کم رنگ جلوه دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *