امام جمعه رباط کریم: مردم کالای با کیفیت ایرانی بخرند

امام جمعه رباط کریم خاطرنشان کرد: در آستانه عید نوروز مردم از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی حمایت کنید و جنس کالای خرجی نخرید تا باعث تقویت اقتصاد کشور شود.

به گزارش رباط نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد امام جمعه محترم شهرستان رباط کریم در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته که با حضور مردم انقلابی رباط کریم همراه بود در ابتدا شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را تسلیت گفت و اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید از راه هایی که به خدا میرسد بروید و از مسیرهای انحرافی نروید.
وی افزود: در روایات متعددی گاهی از پیامبران با نام نجم به معنای ستاره تعبیر شده و گاهی نیز از ائمه به عنوان ستاره اطلاق شده است همانطور که پیامبر به امام علی (ع) خطاب فرمودند: ای علی(ع) تو ستاره بنی هاشم هستی.
امام جمعه رباط کریم ادامه داد: همانطور که در زمان های گذشته برای رسیدن به مقصدی خاص از ستارگان استفاده می مردند و مسیر خود را پیدا میکردند تا منحرف نشوند در روایات نیز از ائمه تعبیر به ستاره شده که با قرار گیری در مسیر این ستارگان از انحراف در امان می مانیم.و یکی از ستارگان حضرت فاطمه زهرا(س) است که با الگو برداری از ایشان می توان مسیر حق را بدون انحراف پیمود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد اضافه کرد: همانطور که حضرت فاطمه زهرا(س) در هنگامی که امام علی (ع) را به مسجد بردند به مسجد آمد و از ایشان به عنوان امام و کسسی که بر ایشان ولایت داشت حمایت کردند ما نیز در این زمان وظیفه داریم ازامام خامنه ای که بر ما ولایت دارد حمایت کنیم.
امام جمعه شهرستان رباط کریم بیان کرد: ۱۴ تا ۲۰ اسفند هفته احسان و نیکو کاری است که کمیته امداد برای خانواده های نیازمند کمکی جمع شود تا در این ایام عید نوروز کمکی به آنها شود لذا مومنین که توان مالی دارند به این نهاد کمک کنند تا آنها به دست نیازمندان برسانند.
وی افزود: ۱۵ اسفند آغاز هفته منابع طبیعی است، هرکس می تواند جلو در خانه اش حداقل یک نهال بکارد تا هم در فضایی سالم زندگی کند و هم فرزندانشان با این فرهنگ آشنا شوند و خداوند به زندگیشان خیر و برکت عنایت بفرماید.
وی در ادامه یادی از شهدا خصوصا شهدای جنگ تحمیلی کرد و روز ۱۷ اسفند ۶۲ سالروز شهادت محمد ابراهیم همت را در عملیات خیبرتسلیت گفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که من مذاکره با آمریکا را دارای ثمره و نتیجه نمی دانم ولی بخاطر اینکه بعدا نگویند ما مخالف مذاکره هستیم اجازه می دهیم و هم اینک نیز می بینیم که برحام عملاً هیچ نتیجه ای برای کشور نداشت و آمریکا غیر قابل اعتماد بود.
امام جمعه شهرستان رباط کریم فرمودند: قراردادها را به نفع غرب و آمریکا می بندند و بعد آقای وزی می گوید قراردادها محرمانه هستند مگر رهبری نفرمودند شفاف سازی شود؟ پس چرا در خانه سفیر سوئد قرارداد محرمانه می بندید و به مردم نمی گویید؟
وی به مسائل هسته ای نیز اشاره فرمودند و افزودند چرا ما باید داشته های خودمان را از دست بدهیم تا مجبور باشیم همه چیزمان را از خارج وارد کنیم و حتی مواد خوردنی نیز از خارج بیاید.
ایشان فرمودند: مذاکره با آمریکا از دشمنی آمریکا نمی کاهد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال ۸۸ واژه بصیرت را بکار بردند و این واژه را وارد کردند و در مائل هسته ای واژه نفوذ، و دراین چند سال اخیر واژه انقلابی را بکار می برند. یعنی اگر شما انقلابی باشید هرگز در مقابل غرب و آمریکا نرمش نشان نمی دهید و کوتاه نمی آیید.اگر انقلابی باشیم اجازه نمی دهیم که دشمنان نفوذ کنند.روحیه انقلابی گری باعث اتحاد بین نیروهای انقلابی می شود و از هرگونه اختلاف و نزاع جلوگیری می کند.اگر در مسئولین روحیه انقلابی گری وجود داشته باشد کشور پیشرفت می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: بحث اختلاف بین شیعه و سنی بحثی است که انگلیس راه انداخته تا برادری بین شیعه و سنی را از بین ببرد و مسلمانان درگیری داخلی داشته باشند.
ایشان در پایان خاطرنشان کرد: چون در آستانه عید نوروز هستیم مردم از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی حمایت کنند و جنس کالای خرجی نخرند تا باعث تقویت اقتصاد کشور شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *