امام جمعه رباط کریم: دولت ناکارآمد است اما «استیضاح» صلاح نیست/ باید چاره ای برای آلودگی اندیشید

 امام جمعه رباط کریم گفت:متاسفانه بعضی از افراد که قبلا این دولت را از خودشان می دانستند امروز از استیضاح رئیس جمهور و دولت سخن می گویند اما باید بدانیم این حرف همانند فتنه اخیر کشور های همسایه همچون عراق و لبنان است.

به گزارش خبرنگارسیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی در آئین عبادی سیاسی روز جمعه رباط کریم که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد اظهار کرد: آلودگی هوا چند هفته است که نفس خیلی از مردم را تنگ کرده است متاسفانه چندین سال است که کشور ما دچار این مشکل شده است و چاره و تدبیری اندیشیده نشده است.

وی افزود: نه تنها این مشکل در این فصل بلکه در تابستان نیز مشکل ریز گردها است که اکثر استان های کشور را مختل می کند، دولت کارآمد نیست و نه تنها در این عرصه بلکه در عرصه بین الملل نیز ۶ سال کشور منتظر چراغ سبز امریکا بود.

امام جمعه رباط کریم بیان کرد: نفس کشیدن برای مردم تنگ شده است فقط منتظر هستیم باد و باران بیاید ، متاسفانه بعضی از افراد که قبلا این دولت را از خودشان می دانستند امروز حرف از استیضاح رئیس جمهور و دولت می زنند اما باید بدانیم این حرف همانند فتنه اخیر کشور های همسایه همچون عراق و لبنان است.

حجت السلام ترابی با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۶ هزار نفر کاندید برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: قطع به یقین بعضی از این افراد از روی  تفریح و بیکاری امده اند.

وی ادامه داد : متاسفانه در بررسی صلاحیت افراد در فرمانداری ها فقط مراجعه می شود به ۴ چهار مرجع که بسنده کننده نیست اگر قرار بود فقط اینگونه این افراد تائید صلاحیت بگیرند چرا هیت معتمدین محل را ایجاد کردید این افراد کسانی هستند که اگاه هستند از حال اوضاع افراد باید هیت های نظارت شورای نگهبان به جد این موضوع صلاحیت ها را بررسی کنند .

وی بااشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره)، تصریح کرد: انتخابات حق الناس است واین بدان معناست که نه تنها اینکه مردم باید مواظب رای دادن های خود باشند بلکه این موضوع تائید صلاحیت ها نیز جز همین حق الناس ها قرار می گیرد.

خطیب جمعه رباط کریم در فراز اخر از خطبه این هفته شهرستان رباط کریم با بیان اینکه دشمن خواستار این اقدام بود که با ادامه دادن شورش های اخیر تا زمان انتخابات خواستار به عقب انداختن زمان اصلی انتخابات باشد، اظهار کرد: از طرفی می خواستند که مردم را برای رای دادن سرد کنند اما مردم باید بدانند که باید نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد و با حضور پر شکوه خود بار دیگر دشمن را رو سیاه خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *