وداع مردم با امام جمعه پیشین رباط کریم

امام جمعه رباط کریم: دولت باید بداند که در جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

حجت الاسلام حسن ترابی که امروز مراسم معارفه وی به عنوان امام جمعه جدید رباط کریم برگزار شد، در نخستین خطبه های عبادی سیاسی شهر رباط کریم گفت: مسئله بی ثباتی اقتصادی در بازار سبب از بین رفتن آرامش ذهنی و مالی مردم شده است دولت باید باور کند که ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و باید چاره اندیشی کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه جدید رباط کریم و خطیب جمعه پیشین شهر بروجرد در خطبه های عبادی سیاسی روز جمعه شهر رباط کریم که با حضور مردم و مسئولان این شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: متقیان در دنیا کسانی هستتندکه اعتقاد به خدا دارند و به عمل صالح مشهور هستند، آنها از اعمال کفر به دور بوده و به حلال و حرام الهی معتقد هستند.

وی ادامه داد: ملاک سنجیدن انسانها در تقوای الهی همان پای بند بودن به انجام واجبات و به دور بودن از محرمات الهی است، اگر افراد واجبات الهی را به جا آوردند را می توان آنها را متقی دانست.

خطیب جمعه رباط کریم که امروز مراسم معارفه وی صورت گرفت در بخش دیگری از سخنانش، بر رعایت تقوای الهی در زندگی های امروزی تأکید و خاطرنشان کرد: با رعایت اصل تقوا می توان به آرامش واقعی در زندگی رسد، تقوا همان انجام عمل صالح در جامعه است.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به مسأله بی ثباتی در اقتصاد کشور، خواستار رسیدگی دولت به این موضوع مهم و اساسی شد و اظهار کرد: این مسئله سبب از بین رفتن آرامش ذهنی و مالی مردم شده است، به ویژه مستضعفان و قشرپایین مردم که واقعا این بی ثباتی ها آن را آزار می دهد. دولت باید باور کند که ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم باید ایستادگی نشان دهد و باید چاره اندیشی کند.

حجت الاسلام ترابی در بخش دیگری از سخنان امروزش در خطبه دوم نماز جمعه، خواستار تلاش دیگر قوای نظام برای حل مشکل اقتصادی مردم شد و خاطرنشان کرد: دولت نقش اول را مبارزه اقتصادی دارد و باید چاره گشایی کند اما بقیه قوه ها نیز باید تلاش کنند مانند قوه قضائیه که باید قاطع با مفسدین اقتصادی بر خورد کند و مجلس نیز باید درست تصمیم گیری کنند.

خطیب جمعه رباط کریم ضمن قدردانی از رییس جمهور درباره پاسخ به آمریکا،خاطرنشان کرد: رئیس جمهور که در اروپا جواب امریکا درباره با تحریم نفت ایران را دادند، اگر ایران تحریم نفت شود اجازه داده نمی شود حتی یک بشکه نفت از تنگه هرمز خارج شود یا باید همه از این نعمت الهی استفاده کنند و یا هیچ کس، این پاسخی محکم از سوی رییس جمهور بود که باید قدردان این پاسخ محکم بود.

وی در پایان بر نقش مهم سنگرهای نماز جمعه در کشور تأکید و تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه دوباره احیا شد، نقش نماز جمعه در تقویت پایه های جمهوری اسلامی بسیار مهم و نماد وحدت ملت اسلامی و تریبون وحدت اقتدار اسلام است.

گفتنی است امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی از تلاش های ۱۷ساله حجت الاسلام محمدی نژاد امام جمعه پیشین رباط کریم قدردانی و حجت الاسلام ترابی به عنوان امام جمعه شهر رباط کریم منصوب شد.

شایان ذکر است حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه سابق شهر بروجرد بود که طی روزهای گذشته با مردم این شهر خداحافظی کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *