امام جمعه رباط کریم: دولت الفبای اتکا به درون را فراموش کرده است/ متلاشی کردن کالاهای خارجی در مرزها

امام جمعه رباط کریم گفت: متاسفانه درصد بالایی از کارخانه های کشور در حال تعطیلی و یا خارج شدن از درصد بالای تولید هستند با این حال مشاهده می شود که هنوز با کالای قاچاق برخورد جدی نمی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجوی این شهر در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: اشراف گرایی امری ناپسند است که رواج آن در جامعه اسلامی مشکل ساز خواهد بود، نباید برخی ها با اشراف گرایی اسباب ایجاد فاصله طبقاتی را در جامعه فراهم کنند.

وی افزود: تقلید یکی از موضوعاتی است که می تواند به عنوان اهرمی ناکارآمد علل تخریب زندگی های طبقات متوسط و ضعیف جامعه را فراهم کند و در جایی دیگر نیز می تواند به اشکال مختلف به اقتصاد کشور نیز ضربه وارد  سازد.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به ضعف دولت در برخورد با کالاهای قاچاق، ورود این نوع کالاها را ضربه زدن به خط اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه درصد بالایی از کارخانه های کشور در حال تعطیلی و یا خارج شدن از درصد بالای تولید هستند با این حال مشاهده می شود که هنوز با کالای قاچاق برخورد جدی نمی شود.

وی ادامه داد: دولت باید به اقتصاد مقاومتی روی آورد و فعالیتهایشان در حد سخن گفتن نباشد، اگر اجناس وارداتی در همان مرزها متلاشی شوند هیچ تاجاری نمی تواند کالای خارجی وارد کشور کند.

وی تصریح کرد: برای بسیاری از پروژه های صنعتی وسدسازی  ما به دیگران اطمینان می کنیم این در حالی است که بهترین نیروی انسانی در کشور وجود دارد و ما آن ها را به دستان فراموشی سپرده ایم.

حجت الاسلام محمدی نژاد در بخش پایانی سخنانش به نقش مهم اقتصاد مقاومتی در مقابله با رکود اقتصادی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه کارگاه های کوچک را دوباره فعال کنیم تا کارگرهای کشورمان بتوانند در آن فعالیت کنند و با بیکاری خداحافظی کنیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *