امام جمعه رباط کریم: دولتمردان، تاریخ سیاسی آمریکا را ورق بزنند

امام جمعه رباط کریم گفت: ملت ها و دولت های بسیاری به آمریکا اعتماد کردند اما حال این اعتماد یا کودتا علیه مصدق و یا سرنگونی دولت‌ها بود، باید تاریخ را برخی از سیاستمداران دوباره بخوانند و ورق بزنند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو و انقلابی این شهر در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: افراد برای آغاز زندگی مشترک سعی کنند از اخلاق مداری به دور نباشند، رعایت اخلاق و دینداری می توانند زندگی‌ها را موفق گرداند.

وی با اشاره به سالروز ۱۳ آبان ماه، عنوان کرد: ۱۳ ابان ماه سال ۱۳۴۳، روز تبعید امام راحل به ترکیه است، ایشان ابتدا بازداشت شده اند و سپس به ترکیه تبعید شدند و این روز را روز دانش آموز و دانشجو نامیده اند.

امام جمعه رباط کریم ادامه داد: در این روز دانشجویان پیرو خط امام به لانه جاسوسی یا همان سفارت جعلی امریکا حمله ور شده و انجا را تسخیر کردند و این روز روز مبارزه با استکبار جهانی هم است.

حجت الاسلام محمدی نژاد با اشاره به موضوع برجام، آمریکا را دولتی زیاده خواه دانست و خاطرنشان کرد: آنها می خواهند دوباره پای میز مذاکرات برویم تا دوباره تضعیفمان کنند اما نباید از سوی ایران این کار صورت گیرد و اعتمادی دوباره به آمریکا و هم پیمانانش کنیم.

وی تأکید کرد: ملت ها و دولت های بسیاری به آمریکا اعتماد کردند اما حال این اعتماد یا کودتا علیه مصدق و یا سرنگونی دولت‌ها بود، باید تاریخ را برخی از سیاستمداران دوباره بخوانند و ورق بزنند.

امام جمعه رباط کریم در پایان خاطرنشان کرد: راهپیمایی عظیم اربعین نشان از وحدت مردم دارد و این ضربه محکمی به دشمنان انقلاب و اسلام است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *