امام جمعه رباط کریم: دستگیری از فقرای جامعه، درس مهم رمضان به انسانها است

امام جمعه رباط کریم در مراسم احیای شب۲۱ ماه مبارک رمضان در رباط کریم گفت: رمضان ماه دستگیری از فقرا و مساکین جامعه است، رمضان ماه تمرین با خدا بودن و همراهی آن هایی است که زندگی اشان را با دشواری سپری می کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در مراسم احیای شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر رباط کریم، اظهار کرد: باید به گونه ای نماز خواند که تنها اعضای بدنمان حرکت نکند بلکه روح و روان انسانها با خدای متعال باشد.

وی افزود: باید با عشق و تقوا نماز را قرائت کرد، خداوند نمازی که از روی عادت باشد را قبول نخواهد نکرد.

امام جمعه رباط کریم تأکید کرد: ماه مبارک رمضان قطعه ای از بهشت است، ما باید در ماه مبارک رمضان اصول زندگی درست را رعایت کنیم،باید این ماه را غنیمت بدانیم  و اعمال درست داشته باشیم.

خطیب جمعه رباط کریم بیان کرد: مومن کسی است که نسبت به امانت و عهد خودش به دیگران و خدا پایبند باشد، انسان باید اسرار دیگران را در دل نگه دارد، این یک امانت است اگر کسی عهدی را می بندد باید به ان عهد پای بند باشد.

وی ابراز کرد: ما باید عهد خود را با خدا در شب های احیاء تجدید کنیم، باید در این روزها فرزندانمان را با عهد با خدا اشنا کنیم وامروز امده ایم بگوییم اگر عهد شکنی کرده ایم مغفرت می کنیم و خدای متعال نیز ما را ببخشد.

حجت الاسلام محمدی نژاد ادامه داد: لقمه های حرام در زندگی ها تأثیرات سویی دارد و انسان ها باید در زندگی از این لقمه ها به دور باشند.

وی خاطرنشان کرد: آشتی با قرآن کریم در این روزها یک غنیمت است، باید قدر ایات الهی در زندگی ها را دانست و از قرآن کریم به عنوان یک دوست یاد کنیم.

امام جمعه رباط کریم یادآور شد: رمضان ماه دستگیری از فقرا و مساکین جامعه است، رمضان ماه تمرین با خدا بودن و همراهی آن هایی است که زندگی اشان را با دشواری سپری می کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *