امام جمعه رباط کریم: در فتنه ۸۸ انتخابات بهانه ای بیش نبود/ خروج آمریکا از سوریه بیانگر شکست آنها است

امام جمعه رباط کریم گفت: بعد از فتنه ۷۸ دشمن ۱۰ سال تلاش کرد تا این نقشه را اجرا کنند و به بهانه تقلب در انتخابات فتنه ۸۸ را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز،حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر اظهار کرد: رابطه میان توحید و نماز بسیار نزدیک است، در دین اسلام مهم ترین عبادت نماز است.

وی با اشاره به سالروز راهپیمایی عاشورایی ۹ دی ماه در سال ۸۸ عنوان کرد: با حضور گسترده مردم پاسخ ۸ ماه آشوب ها داده شد باید بدانیم این فتنه با برنامه ریزی عوامل بیرونی ایجاد شده بود ، بعد از فتنه ۷۸ دشمن ۱۰ سال تلاش کردند تا این نقشه را اجرا کنند و به بهانه تقلب در انتخابات این فتنه را آغاز کردند.

امام جمعه رباط کریم با بیان اینکه تقلب در انتخابات یک بهانه برای فتنه گران بود، خاطرنشان کرد: این فتنه اتفاقی نبود بلکه برنامه ریزی شده بود البته سران فتنه در داخل هم با وطن فروشی و با خود فروشی دست همکاری به عوامل خارجی دادند اما چهره فتنه گران روشن شد و مردم دیدند که انتخابات بهانه است و این فتنه گران حتی به عاشورا حسینی هم توهین می کنند.

وی یادآور شد: با حضور پرشور مردم در روز ۹ دی ماه به جهانیان نشان دادند ملت ما روشن هستند و آگاه و از ارزش های خود دفاع می کنند ، دشمن سعی می کند از طریق پیاده نظام خود در کشور و از طریق رسانه های خود
حادثه ۹ دی را کم رنگ کند اما دشمن همان دشمن است وسخت تر تلاش می کند.

وی از مردم خواست تا در راهپیمایی ۹ دی ماه حضور پرشوری داشته باشند و خاطرنشان کرد: با حضور گسترده مردم در ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۹ دی ماه بار دیگر به جهانیان نشان خواهیم داد که مردم ایران استوار ایستاده اند و اگاه هستند.

وی با بیان اینکه ترامپ دستوری مبنی بر خارج شدن نیرو های نظامی امریکا از سوریه داده است، ابراز کرد: این دستور را نمی دانیم به چه دلیل داده شده است اما موضوع روشن این است که امریکا شکست خورده است و از تحلیل های شبکه های آمریکایی این خارج شدن نیروی های امریکایی را شکست امریکا در مقابل ایران می توان قلمداد کرد، به طور قطع امروز همان روزی است که استکبار جهانی شکست خورده است.

وی در ادامه حادثه دلخراش کشته شدن ۱۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات در حادثه ی واژگونی اتوبوس دانشجویان را بر مردم و خانواده ی این دانشجویان تسلیت گفت و از مسئولین زیر ربط درخواست رسیدگی به عوامل این حادثه ی دلخراش را داشت.

خطیب جمعه رباط کریم رحلت اقای هاشمی شاهرودی را به تمامی مردم تسلیت گفت و با اشاره بر فضایل اخلاقی ایشان اظهار کرد: هیچ وقت به دنبال مطرح کردن خود نبودند و از خلقیات بسیار خوب ایشان وفاداری به نظام جمهوری اسلامی است و در این امتحان سر بلند خارج شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *