امام جمعه رباط کریم در ظهر عاشورای حسینی؛ صهیونیست ها به دنبال حذف عاشورا از مبانی اسلامی هستند

امام جمعه رباط کریم گفت: در ادبیات صهیونیستی‌ ظلم و ستم یک اصل است و این با اصل عاشورا همخوانی ندارد و بر این اساس به دنبال حذف آن از مبانی اسلامی هستند.

حجت الاسلام محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در گفت وگویی در حاشیه برگزاری مراسم روز عاشورای حسینی در شهر رباط کریم به خبرنگار رباط نیوز گفت: عاشورا یک مسیر و یک فرهنگ ناب است و نباید در میانه راه توقف و این راه عظیم را رها کرد.

وی افزود: امام حسین(ع) در روز عاشورا قیام کرد تا مردم آن زمان را از جهالت رها کند و آیینه تما نما برای مردمان اینده دنیا باشد.

امام جمعه رباط کریم ادامه داد: حضرت سیدالشهدا(ع) با شهادت اشان مسیر تازه ای را پیش روی انسان ها نهادند و باید از آن پیروی کرد.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به تشییع پیکر شهید حججی در ماه محرم، اظهار کرد: این ماجرا موج عجیبی در کشور به راه انداخت و سبب شد تا مردم عاشقانه در این مراسم حضور یابند.

وی تأکید کرد: در زمانی که عده‌ای هفتاد ساله به دنبال مسئولیت های آنچنانی هستند شهید حججی به عنوان یک نسل دهه هفتادی ثابت کرد که به دنبال شهادت هستند.

وی فرهنگ عاشورا را فرهنگی ظلم ستیز دانست و خاطرنشان کرد: اسراییل به دنبال آن است که عاشورا را از مبانی اسلامی حذف نمایند چرا که در ادبیات صهیونیستی‌ ظلم و ستم یک اصل است و این با اصل عاشورا همخوانی ندارد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *